w ,

Drabinki gimnastyczne drewniane – jak wybrać te najlepsze?

drabinki gimnastyczne

Drabinki drewniane gimnastyczne to idealny sposób na zachęcenie dziecka do aktywności w domu, szczególnie gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu

Dlaczego warto mieć w domu drewnianą drabinkę gimnastyczną?

Latem czy wiosną, gdy na zewnątrz jest bardzo przyjemnie, jest wiele sposobów na zażywanie ruchu na świeżym powietrzu – dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Problem pojawia się jednak w czasie niepogody bądź jesienią i zimą, kiedy to aktywność na zewnątrz z powodu warunków atmosferycznych bywa mocno ograniczona. W takim przypadku zamiast telewizji czy gier warto zapewnić dziecku inną formę rozrywki, łączącą sobie przyjemne z pożytecznym – tu najlepiej sprawdza się drabinki gimnastyczne drewniane, dające wiele możliwości aktywnego wypoczynku i ciekawych zabaw ruchowych. Co ważne, taka drabinka mocowana do ściany nie zajmuje zbyt wiele miejsca, za to daje bardzo duże możliwości. Z całą pewnością chętnie skorzystają z niej nie tylko dzieci, ale również i dorośli.

Wielofunkcyjność

Obecnie drabinki drewniane gimnastyczne są urządzeniami wielofunkcyjnymi, które dają wiele możliwości ćwiczeń, nie zajmując przy tym dużo miejsca, co pozwoli na zastosowanie takiej formy aktywności nawet w pomieszczeniach o stosunkowo nie wielkiej powierzchni. Wiele drabinek posiada dodatkowe wyposażenie, które pozwala na urozmaicenie i uatrakcyjnienie aktywności z wykorzystaniem drewnianej drabinki gimnastycznej. Najczęściej do drabinek dołączone są następujące dodatki:

  • drążki do ćwiczeń z dużą ilością uchwytów, polecane są przede wszystkim dla dorosłych i starszych dzieci. W tym przypadku dla komfortu ćwiczeń bardzo ważne jest prawidłowe jego ustawienie – należy dobrać taki kąt, by w czasie treningu/ zabawy stopy nie miały kontaktu z podłożem;
  • poręcze gimnastyczne umożliwiając ćwiczenia zarówno przodem jak i tyłem do drabinki, co pozwala na zachowanie ich różnorodności. Poręcze wyposażone mogą być w maksymalnie 4 chwyty. W ich montażu zastosowany został kąt umożliwiających zachowanie znacznie lepszej przyczepności dłoni (dla wygody i bezpieczeństwa ćwiczeń),
  • oparcie na plecy to opcjonalny dodatek do drewnianych drabinek gimnastycznych. Oparcie w większości przypadków jest składane, dodatkowo można montować je na bardzo różnych poziomach.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Drabinki gimnastyczne drewniane do domowego użytku powinny nie tylko odznaczać się dużą funkcjonalnością i nie zajmować zbyt wiele miejsca, ale przede wszystkim korzystanie z nich powinno być bezpieczne.

Niezależnie od tego, jaki model drabinki zostanie wybrany, jej zastosowanie należy ograniczyć do zaleceń producenta (dotyczy to także sposobu jej montażu oraz konserwacji). Przestrzeganie zasad zawartych w opracowanej przez producenta instrukcji zapobiega przesuwaniu się drabinki, co w efekcie mogłoby doprowadzić do poważnych urazów.

Przestrzeganie poleceń producenta drabinki to jeszcze nie wszystko. Przed zakupem warto sprawdzić, czy (a jeśli tak to jakie) dany model posiada certyfikaty. To bardzo ważne, bowiem jest to realne odzwierciedlenie tego, że produkt który chcemy zakupić będzie nie tylko użyteczny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Artykuł powstał we współpracy z https://totalfit.pl/94-drabinki-gimnastyczne


  1. Integracja sensoryczna
  2. Jak kształtować samoocenę naszego dziecka? Fun Week Squli
  3. Najlepsi iluzjoniści na świecie

Originally posted 2020-06-02 14:58:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *