w ,

Szukasz prezentu dla 7-latki? Postaw na klasykę i kup lalkę Barbie

lalka barbie

Dla dzieci święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy spełniają się najskrytsze marzenia. W związku z tym przed rodzicami, dziadkami i wujkami pojawia się spore wyzwanie. Jaki prezent kupić, by uszczęśliwić dziecko? Najlepiej postawić na klasykę, która sprawdza się od dziesiątek lat. Podpowiadamy, jakie lalki Barbie zachwycą 7-letnią dziewczynkę.

Lalki Barbie – współczesna odsłona kultowej zabawki

Lalka Barbie to zabawka, która podbiła serca dziewczynek pod koniec lat 50. XX wieku. Jej popularność nie zmalała ani o jotę i dziś cieszy się równie dużym zainteresowaniem. Na przestrzeni lat zyskała status kultowej zabawki, o której marzą dziewczynki na całym świecie.


Oczywiście dziś lalki Barbie wyglądają nieco inaczej niż przed laty. Jest także zdecydowanie większy wybór. Na sklepowych półkach można znaleźć wiele różnorodnych zestawów i wcieleń lalek Barbie, do których dołączane są także liczne akcesoria.

Wbrew pozorom zabawa lalkami Barbie niesie za sobą wiele korzyści; pozwala odgrywać scenki z życia dorosłych, co jest bardzo ważnym elementem zabawy. Zamysłem producenta jest pokazanie dziewczynkom, że mogą osiągnąć wszystko – tym samym współczesne zabawki Barbie są lekarkami, prawniczkami, astronautkami itd.

Dostępna jest też seria Barbie Fashionistas – są to laleczki o różnej budowie ciała i proporcjach sylwetki. Ponadto w zestawach znaleźć można lalki o różnych kolorach skóry i włosów, a także z niepełnosprawnościami (na przykład Barbie lub Ken na wózku inwalidzkim). Powstały jako odpowiedź na zarzuty, jakoby lalka Barbie służyła promocji niedoścignionego kanonu urody. Jak widać – nie jest to prawda.

Jaką lalkę Barbie kupić 7-letniej dziewczynce pod choinkę?

Siedmiolatki to już dość duże dziewczynki; mają sprecyzowane zainteresowania. Warto się tym kierować, wybierając konkretny model lalki Barbie. Jak wspomnieliśmy – dostępne są różne lalki. Przykładowo: dziewczynka, która marzy, by zostać w przyszłości lekarką, będzie zachwycona zestawem Barbie, lalka Pediatra i Niemowlę.


Oczywiście nadal dostępne są również klasyczne lalki księżniczki, syreny, lalki z akcesoriami (np. z szafą i ubraniami). Można zdecydować się na zestaw Rodzina Królewska, zawierający takie elementy, jak: lalka Barbie Clara, lalka Ken oraz lalka wróżkowa Chelsea.

W zestawie lalka Syrena Color Reveal Fantazja dziecko znajdzie natomiast lalkę, wyposażoną w funkcję zmiany koloru (pod wpływem temperatury), uroczą figurkę zwierzątka, dwa stroje dla Barbie, a także mnóstwo torebek-niespodzianek z różnymi akcesoriami.

Dostępne są też różne dodatki, które można kupić osobno. To dobry pomysł na prezent, gdy dziewczynka ma już sporo lalek w swojej kolekcji. Można wówczas podarować jej szafę dla Barbie, kampera, domek dla lalek czy supermarket.


  1. Drewniana tęcza Grimms – opinie, testy i propozycje zabawy
  2. Przechowywanie w pokoju dziecka
  3. Sprawdzone pomysły na prezent na roczek

Originally posted 2022-12-06 08:42:47.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *