w

Sukces magazynu „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki”,  – wzrost sprzedaży i dodatkowe wydania w 2023 roku

magazyn dla dzieci świerszczyk

Magazyn „Świerszczyk Krzyżówki i Łamigłówki” jako kwartalnik zadebiutował na rynku prasy dziecięcej w styczniu 2021 roku, z nakładem w wysokości 35.000 egzemplarzy. Pismo dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat zostało ciepło przyjęte przez rodziców i dzieci – w roku 2022 średnia liczba sprzedanych egzemplarzy wzrosła o 10% w stosunku do poprzedniego roku. Jednocześnie o 17% zwiększyły się przychody ze sprzedaży pisma. 

Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to czasopismo zawierające wszelkiego rodzaju zabawy i gry umysłowe – głównie krzyżówki, ale także wykreślanki, rebusy i łamigłówki. Podczas ich rozwiązywania, dzieci w przyjemny sposób ćwiczą logiczne myślenie, pamięć i koncentrację, poznają też nowe słowa i rozwijają wyobraźnię. W 2023 roku zmieni się cykl wydawniczy magazynu: od stycznia 2023 roku z kwartalnika stanie się dwumiesięcznikiem. 

„Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” to drugie – po magazynie literackim „Świerszczyk” – najchętniej kupowane przez rodziców pismo z naszego portfolio. Biorąc pod uwagę, że literacki „Świerszczyk” jest pismem z 78-letnią tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku, a „Krzyżówki i Łamigłówki” są na stałe obecne w sprzedaży od 2021 roku, to duży sukces. Zaczynają to też dostrzegać reklamodawcy, ponieważ nowy format przyciągnął do nas grupę odbiorców, którzy szukają dla dzieci mądrej alternatywy do rozrywki proponowanej przez smartfonowe aplikacje.  – komentuje Eliza Amanowicz, dyrektor marketingu w wydawnictwie Nowa Era.  – Konkurencja ze strony pism licencyjnych jest olbrzymia, ale Nowa Era skutecznie zagospodarowała edukacyjny segment rynku prasy dziecięcej – jesteśmy na stałe obecni w ścisłej czołówce listy ZKPD wśród magazynów dla dzieci. Ponieważ odpowiadamy na potrzeby świadomych rodziców, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu liczby numerów magazynu „Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki”, które ukażą się w tym roku.  – dodaje Eliza Amanowicz.

Magazyn  Świerszczyk. Krzyżówki i Łamigłówki” jest dystrybuowany przez sieci  Kolporter, Empik, Poczta Polska i Ruch. Od grudnia  2022 roku tytuł jest dostępny w ofercie prenumeraty indywidualnej – zarówno jako samodzielny tytuł, jak i w pakiecie z magazynem ,,Świerszczyk Reporter”.

Portfolio Nowej Ery obejmuje obecnie teraz 5 tytułów dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – wśród nich znajdują się również: kultowy „Świerszczyk” – wydawany nieprzerwanie od 1945 roku, a tym samym najstarszy w Polsce magazyn literacki dla dzieci oraz kwartalniki: „Świerszczyk Reporter” – magazyn przyrodniczy, którego ambasadorem i jednym z autorów jest znany przyrodnik Marcin Kostrzyński oraz tytuły z mądrymi, rozwijającymi aktywnościami: „Świerszczyk Labirynty” oraz „Świerszczyk. Znajdź różnice”. 


  1. Sam i Dave kopią dół Mac Barnett
  2. Jak odpowiednio wykonać zdjęcia dzieci?
  3. Prawa i obowiązki rodzica

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *