w ,

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Dzieci co roku dostają wiele zabawek. Niektóre potrafią się im znudzić nawet w kilka dni, po inne w ogóle nie sięgają. Dużym wyzwaniem może się więc okazać znalezienie prezentu, który nie zostanie szybko porzucony czy zapomniany.

Prezent dla dziecka: Doświadczenia mogą być najlepszym prezentem

Najlepszy prezent, jaki można podarować dziecku, to niezapomniane doświadczenie. Dziesiąta lalka czy samochód nie zrobią na nim wrażenia, ale wyprawa w jakieś niezwykłe miejsce, już tak. Tym bardziej, że wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli dziecko jest fanem przyrody, idealna może się okazać wejściówka do zoo, jeśli lubi pływać, można zafundować mu bilet do aquaparku. Warto pomyśleć także o rzeczach, których dziecko do tej pory nie miało okazji wypróbować, a które mogą przypaść mu do gustu. Lekcja tańca czy malowania? To może być strzał w dziesiątkę!

Praktyczny prezent dla dziecka

A jeśli nie prezenty oferujące niezapomniane doświadczenia, to może prezenty praktyczne? W tej kategorii znajdują się wszystkie te rzeczy, które dziecku na pewno się przydadzą. Mogą to być elementy garderoby takie jak płaszcz przeciwdeszczowy czy rękawiczki, ale także meble dopasowane do wzrostu dziecka, walizka czy akcesoria do kąpieli. Z pewnością zostaną użyte i przydadzą się dziecku znacznie bardziej niż kolejne zabawki. Do praktycznych prezentów można zaliczyć także pieniądze – w końcu dziecko będzie je mogło przeznaczyć dokładnie na to, na co chce.

Prezent dla dziecka: Prezenty plastyczne

Nie każde dziecko ma talent plastyczny, ale praktycznie każde lubi rysować, wycinać, wyklejać czy kolorować. Dobry prezent dla dziecka to więc kolorowanki, nożyczki, markery, kredki i inne przybory plastyczne – wszystko to, co pozwoli rozwijać swój talent oraz kreatywność i twórczo spędzać czas.

Prezent dla dziecka: Książki

Czy dziecko samodzielnie już czyta, czy też rodzice czytają mu przed snem – książka będzie sprawdzonym pomysłem. Przede wszystkim w księgarniach jest naprawdę duży wybór ciekawych pozycji dla dzieci w każdym wieku. Czytając dziecko będzie rozwijać też wyobraźnię, niektóre książki nauczą je wielu cennych wartości, nie wspominając już o tych z pięknymi obrazkami, które stanowią dodatkowy atut. Warto już od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku miłość do czytania i zachęcić je do kompletowania własnej biblioteczki.

Bestsellery książkowe dla dzieci w wieku 0-2:

Księga dźwięków

Kultowa książka dla najmłodszych wydawnictwa Dwie Siostry. Jest to też  prawdopodobnie najgrubsza książka kartonowa na rynku. Sto dwanaście odpornych na uszkodzenia stron zapewni dzieciom rozrywkę na długie godziny!  Wesoła książeczka dla najmłodszych do wspólnego oglądania, czytania i zabawy w wydawanie odgłosów.


 

 

Pojazdy

Pojazdy to klasyczna amerykańska seria książek kartonowych dla najmłodszych. Znajdziecie tu prosty tekst, ilustracje o soczystych kolorach i mocnych konturach, a przede wszystkim całe mnóstwo pojazdów – czyli to, co maluchy lubią najbardziej!

Obłędnie kolorowa kartonowa książeczka dla najmłodszych miłośników rozmaitych pojazdów wagi ciężkiej.

 

Prezent dla dziecka: Zabawki

Zabawki zajmują dopiero ostatnie miejsce w hierarchii prezentów. I nic dziwnego – w końcu większość dzieci ma ich pod dostatkiem. Jeśli jednak wybór padnie właśnie na zabawkę, warto wybierać te unikalne czy mające dodatkowe atuty. Mogą to być produkty przeznaczone do zabawy na świeżym powietrzu czy zabawki edukacyjne. Najlepiej, by dodatkowo były przyjazne środowisku, a przede wszystkim pozbawione szkodliwych dla zdrowia substancji.
wykorzystany:

 

Zobacz też:

Prezenty pod choinkę dla dzieci – co kupić i po co

Originally posted 2020-05-06 06:08:43.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *