w , ,

Dlaczego dzieci muszą mieć pluszowe misie?

pluszowe misie, pluszaki

pluszowe misie pluszowy miś w breloku

Pluszowe misie to najlepsi przyjaciele wielu pokoleń dzieci. To maskotka, do której można się przytulić, powierzyć jej sekrety oraz zasnąć, wtulając się  miękkie i przyjemne w dotyku futerko. O tym, że miś to najważniejszy przyjaciel dziecka, nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu terapeutów podkreśla również pozytywną rolę tej zabawki w rozwoju malucha.

I nie ma się co dziwić, bo pluszowy miś bardzo często pozostaje z dzieckiem na długo i nawet dorosłym ciężko jest czasem rozstać się z najlepszym przyjacielem sprzed lat.

Niezastąpiony pluszowy miś

brelok z jednorożcem pluszowe misie

Choć sklep internetowy oferuje cały szereg zabawek mniej lub bardziej nowoczesnych, elektronicznych i grających, to niezmiennie wracamy do klasyki. Oczywiście na półkach znaleźć można wiele propozycji, a reklamy bombardują nas i maluchy kolorowymi dodatkami, to z pewnością piękny pluszak stanie się wyjątkowym towarzyszem. Okazji do wręczania prezentów też nie brakuje, ponieważ święta, urodziny, imieniny to tylko początek długiej listy okoliczności. Z drugiej trony przecież lubimy dzieciom sprawiać przyjemność, a misie Bukowski są zaproszeniem do tego, by przytulić się do pluszaka i zabrać go do domu.

miś baletnica w sukience

Współcześnie oczywiście maskotki mają bardzo różne kształty, kolory, wykończenia, więc feeria barw na tym dziale może nas zaskoczyć. Z drugiej strony i tak króluje miś w klasycznym kolorze, przyjazną mimiką oraz miękkim futerkiem. To pewnego rodzaju klasyka, która swoje korzenia ma pod koniec XIX. To wtedy Margarete Steiff stworzyła pierwszego zabawkowego misia, który bardzo szybko podbił serca dzieci i trafił do masowej produkcji. Oczywiście przez lata pluszaki zdobyły bardzo dużą popularność i nie da się ukryć, że stały się bardzo ważnym elementem popkultury.

pluszowy miś bukowski Miś stał się bohaterem książek, animacji i filmu – warto przytoczyć chociażby Kubusia Puchatka, Misia Uszatka czy Corangola lub Paddingtona. Przykłady można by mnożyć, bo realizatorzy bardzo często sięgają po postać, którą na pewno dzieci pokochają, a tym samym można liczyć na sukces. Dotyczy to nie tylko animacji, ale także samych zabawek. Pluszowe misie z bajki to maskotka, którą maluchy chcą mieć.

Odwiedź sklep internetowy w poszukiwaniu najlepszych pluszaków

przytulanka dla niemowlaka

Wyjątkowe przytulanki dla niemowląt mogą towarzyszyć maluszkom od pierwszych chwil życia. Są miękkie w dotyku i bezpieczne. W pewien sposób pomagają złagodzić niepokój malucha i zasnąć. Kojące działanie doceniają więc zarówno maluszki, jak i rodzice, a maskotki już na stałe wchodzą w repertuar obowiązkowych zabawek, jakie w pokoju trzeba mieć. I z biegiem lat liczba pluszowych misiów rośnie, a bardzo często dziecko nie będzie się chciało z żadnym z nich rozstać.

pluszowy miś w sukience pluszowe misie

Maskotki są delikatne i idealne do przytulania, przez co dają poczucie bezpieczeństwa i uspokajają. Warto zwracać uwagę na to, by były wykonane z najlepszej jakości materiałów, a te przeznaczone dla najmłodszych nie mogą mieć żadnych drobnych elementów. Dobrą informacją dla kupujących mogą być także odpowiednie znaki jakości i certyfikaty umieszczone na produktach.

pluszowe misie

Pluszowe misie to idealny pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku – i dla dorosłych też, bo nie da się nie zauważyć, że królują chociażby przy okazji Walentynek. Maskotki są bowiem niezawodnymi towarzyszami i uniwersalnym lekarstwem na smutek czy bezsenność. Poza tym to rodzaj zabawki, która uczy empatii, zachęca do opiekowania się oraz budowania relacji. To najlepszy przyjaciel dziecka w każdym wieku.

pluszowa panda

Wielu specjalistów sięga także po pluszaki, by prowadzić terapię, rozmawiać o trudnych sprawach czy też budować zaufanie. W końcu takiemu misiowi z pluszu można powiedzieć wszystko.


  1. Pomóżmy przetrwać zwierzętom zimę – jak dokarmiać ptaki?
  2. Komiksy dla dzieci – kupić czy nie?
  3. „Ciao! Ahoj! Hello!” Paweł Pawlak

Originally posted 2021-08-20 09:19:19.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *