10 kreatywnych prezentów dla dziecka zamiast zabawek

prezent dla dziecka zamiast zabawek

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka, który nie będzie kolejną zabawką? Oto 10 kreatywnych pomysłów na prezent dla dziecka zamiast zabawek, które pozwolą na rozwijanie umiejętności, zainteresowań i zdolności dziecka, a jednocześnie sprawią mu wiele radości.

 1. Książki: Książki to idealny prezent dla dziecka zamiast zabawek. Mogą inspirować, uczyć, a jednocześnie rozwijać wyobraźnię. Wybieraj te odpowiednie do wieku dziecka – od książeczek z grubymi kartkami dla maluchów, po ciekawe powieści dla starszych dzieci.
 2. Zestaw do eksperymentów: Dla małych odkrywców świetnym pomysłem na prezent mogą być zestawy do przeprowadzania prostych, bezpiecznych eksperymentów. To doskonała forma nauki przez zabawę.
 3. Kursy i warsztaty: Zamiast kolejnej zabawki, rozważ zapisanie dziecka na kurs lub warsztat zgodny z jego zainteresowaniami. Może to być taniec, gotowanie, robótka ręczne, programowanie, a może nauka gry na instrumencie?
 4. Akcesoria sportowe: Zamiast tradycyjnej zabawki, wybierz coś, co zachęci dziecko do aktywności fizycznej. Może to być piłka, skakanka, hulajnoga lub rolki.
 5. Puzzle i gry planszowe: Takie prezenty rozwijają umiejętności logicznego myślenia, strategii i cierpliwości. Poza tym, są świetną okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy.
 6. Materiały plastyczne: Farby, kredki, gliny, zestawy do rysowania – te wszystko pozwoli na rozwijanie zdolności artystycznych i manualnych dziecka.
 7. Voucher na przygodę: Prezent w postaci vouchera na wycieczkę do parku rozrywki, kina, muzeum, zoo czy parku linowego to zapewnienie dziecku niezapomnianych wrażeń.
 8. Wyposażenie pokoju: Lampka nocna z ulubionym bohaterem z bajki, pościel z motywem kosmicznym, albo dywan w kształcie mapy świata? Takie prezenty mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.
 9. Kalendarz z miejscem na notatki: To może być doskonały sposób na nauczenie dziecka planowania i organizacji. Wybierz taki, który ma dużo miejsca na notatki i rysunki.
 10. Zestaw do uprawy roślin: Mini-ogród na parapecie to fantastyczny sposób na naukę odpowiedzialności i cierpliwości.

Podsumowując, prezent dla dziecka zamiast zabawek może okazać się nie tylko oryginalny, ale także korzystny dla rozwoju Twojego dziecka. Wybierając książki, zestawy do eksperymentów, kursy i warsztaty, akcesoria sportowe, puzzle, gry planszowe, materiały plastyczne, vouchery na przygodę, wyposażenie pokoju, kalendarz z miejscem na notatki czy zestaw do uprawy roślin, nie tylko sprawisz dziecku radość, ale także wesprzesz jego rozwój, pasje i zainteresowania. Pamiętaj, najważniejsze jest, aby prezent był dopasowany do wieku, zainteresowań i upodobań dziecka.


 1. Jak spełnić oczekiwania dzisiejszych dzieci? 10 prezentów, które możemy dać naszym dzieciom, aby były szczęśliwe
 2. Prezenty na Chrzest – 10 oryginalnych upominków z personalizacją
 3. Prezenty pod choinkę dla dzieci – co kupić i po co

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *