w

Kiedy potrzebny jest inhalator dla dziecka?

inhalator dla dziecka

Reklamy telewizyjne i wystawy sklepów zachęcają do kupna tysięcy gadżetów i urządzeń niezbędnych po pojawieniu się dziecka na świecie. Jak wybrać te, które rzeczywiście się przydadzą spośród stosów niepotrzebnych gratów? Podpowiadamy młodym rodzicom jak wybrać sprzęt, który będzie przydatny w opiece nad dzieckiem. Dziś na warsztat bierzemy inhalator.

Jak działa inhalator?

Inhalator nebulizuje czyli zmienia płynny lek w postać kropelkową. Sprawdza się głównie w leczeniu chorób i infekcji górnych dróg oddechowych, ponieważ dostaje się bezpośrednio do układu oddechowego. Dociera nawet do trudno dostępnych miejsc takich jak pęcherzyki płucne, dzięki czemu szybciej łagodzi objawy między innymi kaszlu, przeziębienia, zapalenia płuc czy astmy. Warto wiedzieć, że inhalator pozwala dużo szybciej rozprawić się z chorobą, ale trzeba wiedzieć jak go dobrać do rodzaju podawanych leków.

Rodzaje inhalatorów

Można wyróżnić dwa rodzaje inhalatorów:

  • Inhalator pneumatyczny – Najbardziej popularny inhalator, z tych dostępnych na polskim rynku. Głównie dlatego, że może on nebulizować wszystkie rodzaje leków, które doskonale wchłaniają się w miejsca potrzebujące wsparcia w regeneracji. Są przystosowane do inhalowania dzieci przez specjalną maseczkę ułatwiającą wdychanie lekarstw nosem i ustami. Proces ten uprzyjemniają także wesołe kształty, jakie nadano urządzeniu. Można znaleźć inhalatory w kształcie zwierzątek, postaci z ulubionych bajek czy po prostu wielokolorowe.

  • Inhalator ultradźwiękowy – Jest dużo mniej popularny niż inhalator pneumatyczny. Głównie ze względu na dość wysoką cenę i ograniczony zasób leków, jakie można z jego pomocą aplikować dzieciom. Jego niezaprzeczalną zaletą jest niski hałas jaki wytwarza sprzęt podczas nebulacji. Przed zakupem inhalatora ultradźwiękowego lepiej dowiedzieć się jakie preparaty mogą być w nim stosowane.  W niektórych przypadkach zastosowanie go niezgodnie z przeznaczeniem, może skutkować zmianą działania leków.

 

Warto wiedzieć:

Sól fizjologiczna jest doskonałym lekiem na katar u maluszka. Można ją podawać nawet niemowlętom, ale żeby upewnić się, że taka inhalacja nie zaszkodzi twojemu dziecku, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do zabiegów.

Zawsze możesz przeprowadzić zabieg z wodą destylowaną. Zdecydowanie zwiększy komfort oddychania i na pewno nie zaszkodzi dziecku.

Inhalatory są dziś w bardzo przystępnych cenach, mimo to nie warto przepłacać i przed zakupem dokładnie sprawdzić czy sprzęt, w który chcemy zainwestować będzie nam potrzebny. Warto wiedzieć, że do inhalatora ultradźwiękowego nie można wlewać soli fizjologicznej, która jest bardzo przydatnym medykamentem, zwłaszcza kiedy dziecko często choruje.


  1. Pozytywne afirmacje dla dziecka
  2. Integracja sensoryczna SI w edukacji wczesnoszkolnej
  3. Umiejętności społeczna u dziecka – czemu są tak ważne i jak wspierać ich rozwój?

Originally posted 2016-03-08 13:33:55.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *