Grimms – często zadawane pytania odnośnie produktów

Możliwe ścieranie nowych produktów:

Wyjątkową cechą wszystkich naszych produktów jest aksamitna powierzchnia, co wynika z faktu, że używamy kolorowych barwników, które przenikają do włókien drewna i pozostawiają powierzchnię w intensywnym kolorze. Poszczególne części są zanurzane ręcznie w farbie i celowo nie używamy końcowego lakieru ochronnego, aby zachować widoczne właściwości drewna. Zwiększa to również wartość zabawy: podczas budowania bloki lepiej się trzymają i nie zsuwają się tak łatwo, a dzieci podczas gry zwracają uwagę na strukturę i budowę drewna..

1. Może zdarzyć się sporadycznie, że nowe elementy zabawek tracą nadmiarowe kolor z powierzchni drewna i początkowo występuje zwiększone ścieranie kolorów. W takich przypadkach zalecamy wycieranie powierzchni za pomocą prostej i gładkiej wilgotnej gąbki, aby usunąć wszelkie pigmenty barwiące.

2. Nasze farby i oleje są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia i oficjalnie certyfikowane zgodnie z EN 71. Ponadto nasze szkliwo kolorowe są odporne na ślinę. Ogólnie rzecz biorąc, test trwałości śliny opiera się na specyficznym składzie śliny, który, zgodnie z doświadczeniem, często występuje. Niestety, nie każda występująca ślina może zostać przetestowana, aby mogła wystąpić w najgorszym przypadku z intensywnym kontaktem śliny z separacją barw.

3. Nawet w przypadku silnego ścierania mechanicznego, w indywidualnych przypadkach pigmenty barwne na powierzchni mogą odpaść. Ponadto należy unikać traktowania powierzchni ściereczką do szorowania lub szczotką do szorowania.

naturalna tęcza grimms

Pamiętaj, że trzymasz w ręku produkt z natury, który został udoskonalony przez kochającą pracę ręczną i technologię farbowania. Abyś mógł bawić się z nim tak długo, jak to możliwe, z przyjemnością, proszę zanotuj nasze instrukcje dotyczące użytkowania.

Czy moje dziecko wkłada swoje produkty do ust, czy jest ono nieszkodliwe dla mojego zdrowia? 
Wszystkie barwne szkliwa i oleje używane przez nas są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek (EN 71) i dlatego są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia. Wszelkie przebarwienia, na przykład ze względu na intensywny kontakt ze śliną, są niezwykle rzadkie i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia niemowląt, małych dzieci i dorosłych.

Mój nowy produkt ma dziwny zapach – dlaczego tak jest?

Zakupiłeś niepomalowany naturalny produkt z drewna, który został poddany działaniu naturalnych olejów roślinnych w celu ochrony drewna. W tej mieszance olejów roślinnych znajduje się również olej lniany, który ma bardzo intensywny zapach, ale jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia.

Niestety, nie możemy zapobiec pozostawaniu zapachu w drewnie, mimo wystarczającego wietrzenia przed zapakowaniem. Zwłaszcza dzięki opakowaniu jest jeszcze bardziej skoncentrowany.

W celu konserwacji należy wytrzeć wilgotną szmatką i niewielką ilością wody z mydłem (jeśli to konieczne). Podczas suszenia nie należy umieszczać go na grzejniku, ponieważ w drewnie mogą wystąpić pęknięcia, ale pozostawić je do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Nigdy nie czyść naszych produktów środkami dezynfekującymi, gorącą wodą lub podobnymi!
Przeczytaj także artykuł „Co jest nam bliskie” na temat naszych kolorów i olejków.

Jak mogę umyć lalki? 
Nasze lalki preferują delikatne mycie. Proszę dokładnie umyć twarz. Kolory twarzy są wodoodporne, ale mogą się bardzo rozluźnić po potarciu podczas prania, a także można je zetrzeć.

Gdzie mogę zdobyć części zamienne do produktów GRIMM’S? Wypełnij ten formularz w przypadku brakujących części i prześlij nam wkład w wysokości 5 Euro za każdą część. Część zamienna zostanie natychmiast do ciebie wysłana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *