w ,

Jak zaaranżować plac zabaw dla dzieci na tarasie?

jak zaaranżować taras

Znasz popularną piosenkę ze słowami „w czasie deszczu dzieci się nudzą”? Choć wiele w niej prawdy, to jednak wcale tak być nie musi. Wystarczy, że zaaranżujesz dzieciom niewielki plac zabaw na osłoniętym od deszczu tarasie. Dzięki temu nawet w ciepłe, choć deszczowe dni będą mogły spędzać na zewnątrz. Sprawdź, w jaki sposób zrobić to bez krzywdy dla aranżacji tarasu i co warto umieścić na takim placu zabaw.

Zalety placu zabaw na tarasie

Place zabaw dla dzieci najczęściej aranżuje się w ogrodzie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. W gęstej zabudowie domów jednorodzinnych w mieście, posesje wokół domu są naprawdę bardzo małe. Taka sama sytuacja może zaistnieć w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Niewielki trawnik przed domem nie pomieści strefy wypoczynkowej dla dorosłych i placu zabaw dla dzieci.

Każdy dom jednak ma zazwyczaj mniejszy lub większy taras. To właśnie na nim możesz umieścić plac zabaw dla swoich pociech.

Zalet takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Przede wszystkim dzieci zyskują swój kącik z zabawkami, który zachęca je do spędzania czasu na zewnątrz. Ponadto na tarasie są osłonięte zarówno do deszczu, wiatru, jak i mocnego słońca. Mogą zatem bawić się na nim niemal w każdą pogodę.

Na tarasie nie wszystko jednak może się zmieścić. Nawet najmniejsze modele zjeżdżali będą raczej za duże. Istnieje jednak wiele zabawek, które spokojnie możesz umieścić na tarasie, a w razie konieczności szybko złożyć i schować do domu.

Jakie atrakcje dla dzieci można umieścić na tarasie?

Wbrew pozorom kącik zabaw dla dzieci na tarasie może być całkiem dobrze rozbudowany. Na początek warto pomyśleć o odpowiednim podłożu do zabaw. W tym miejscu najlepiej sprawdzą się dobrze znane puzzle z pianki EVA. Są miękkie, świetnie izolują od chłodu podłogi i przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości.

Koniecznie zapewnij dzieciom niewielki stolik i krzesełka, dzięki którym będą mogły tak jak rodzice, wygodnie zjeść przekąskę czy się napić. Ponadto stolik będzie miejscem, przy którym mogą układać  puzzle czy malować.

Żaden plac zabaw nie może obejść się bez domku. Na tarasie warto wybrać niewielkie namioty dla dzieci, które po skończonej zabawie lub sezonie możesz szybko złożyć i schować. Dostępne są modele przypominające tradycyjne modele, ale także indiańskie tipi. Jeśli masz więcej miejsca, możesz wybrać namiot połączony z tunelem.

Na tarasie bez problemu zamontujesz także wiszącą huśtawkę typu kokon lub bocianie gniazdo. Dzieciaki będą mogły się huśtać na nich niezależnie od pogody. Jeśli nie boisz się bałaganu, możesz sięgnąć także po niewielkie piaskownice z tworzywa sztucznego, które są wyposażone w dno. Jest to jednak atrakcja dla mniejszych dzieci.

Wtyczka WooCommerce jest wymagana aby shortcode [adace_shop_the_post] został wyświetlony.

 

Plac zabaw na tarasie to bardzo dobry pomysł, który zapewni Twoim dzieciom zabawę niezależnie od pogody na zewnątrz. Podczas niej będą chronione od deszczu czy słońca.

Ponadto taki plac zabaw możesz umieścić, nawet gdy posesja wokół Twojego domu jest naprawdę niewielka. Koniecznie wyposaż go w stolik z krzesłami, namiot, huśtawkę, a na podłodze rozłóż miękkie puzzle z tworzywa sztucznego.


  1. Oskar Zięta dla najmłodszych
  2. Jakie kwiaty sprawdzą się w pokoju dziecka?
  3. Dekoracja ścian w pokoju dziecięcym – kreatywne pomysły
  4. Robot koszący – wady i zalety

Originally posted 2023-02-21 10:03:53.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *