Planer – przydatny gadżet każdego ucznia

planer dla ucznia planer szkolany

Właściwego planowania czasu można nauczyć się już w najmłodszych latach. Nie tylko pozwoli to na lepsze i bardziej efektywne zarządzanie czasem w przyszłości, ale także nauczy dziecko, jak rzetelnie wypełniać obowiązki i zachować systematyczność. Aby ułatwić organizację pracy w roku szkolnym warto zawiesić w pokoju dziecka planer, który umożliwi sporządzanie wszystkich niezbędnych notatek.

Komfort planowania

Planer dla ucznia można powiesić na ścianie lub na szafie, by zawsze mieć wszystkie potrzebne informacje na widoku. Estetyczne zaprojektowanie tablicy sprawia, że całość będzie prezentować się przejrzyście i pozwoli na dobrą organizację zajęć. Sporządzaniu krótkich notatek sprzyjają magnetyczne piktogramy w kilku wzorach. W razie potrzeby wszystko można zaś zmazać, dzięki możliwości ścierania tablicy na sucho.

Prosta organizacja

Kluczem do dobrej organizacji jest przejrzystość i łatwość sporządzania planów. Planer spełnia obie te funkcje. Podzielony jest na trzy strefy – obszar będący kalendarzem, miejsce przeznaczone na plan lekcji oraz pole umożliwiające sporządzanie notatek. Dzięki temu możliwe jest uporządkowanie wszystkich spraw – plan lekcji będzie podstawą regulującą funkcjonowanie przez cały semestr czy nawet rok szkolny, kalendarz pozwoli zaplanować poszczególne dni w miesiącu, zanotować informacje o kartkówkach czy wycieczkach, natomiast miejsce na notatki posłuży do notowania wszystkich uwag dotyczących bieżących kwestii w roku szkolnym.

Dla ucznia i rodzica

Dzieci bardzo często lubią same pilnować swoich szkolnych spraw, dzięki czemu czują się bardziej dorosłe i mają szansę nauczyć się organizacji czasu oraz odpowiedzialności. Z drugiej strony młody uczeń musi być choć w małym stopniu kontrolowany przez rodzica. Właśnie dlatego planer jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dziecka, jak i dla jego mamy czy taty. Wszystkie informacje są bowiem doskonale widoczne na tablicy. Dziecko może samodzielnie sporządzać notatki, zapisywać sprawdziany czy rzeczy, o których należy pamiętać, a rodzic ma szansę skontrolować, czy młody uczeń o niczym nie zapomniał.

Planer dla ucznia jest także doskonałym źródłem informacji dla rodziców – mogą oni mieć wgląd w plan lekcji dziecka, a dzięki kalendarzowi nie zapomną o wywiadówkach czy konieczności uiszczenia składek klasowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *