w ,

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego – jakie wzory warto wybrać?

radosne wnętrza

Naklejki dekoracyjne na ścianę są często wykorzystywane w pokojach dziecięcych, ponieważ dzięki nim bardzo łatwo można odmienić takie wnętrze i dostosować je do potrzeb maluchów. To doskonała alternatywa dla ręcznie malowanych na ścianach wzorów, która pozwala stosunkowo niskim kosztem odmienić wystrój każdego wnętrza. Na jakie motywy warto postawić, wybierając naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy.

Naklejki na ścianę do pokoju dziecka

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego – motywy dla dziewczynek

Wybierając naklejki ścienne do pokoju dziecięcego, bardzo często zastanawiamy się wyłącznie nad tym, jaki wzór sprawdzi się w tego typu wnętrzu. Naklejki dla dzieci powinny być jednak przede wszystkim bezpieczne dla małych mieszkańców przebywających w takich pomieszczeniach, a więc wykonane z materiałów, które spełniają normy dotyczące między innymi zabawek dla dzieci. 

Urządzając pokój dla dziewczynki, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jej wiek. Jeżeli tworzymy wnętrze dla niemowlaka, wówczas możemy sięgnąć po motywy przedstawiające na przykład jednorożce, zwierzaki, drzewka, postacie z bajek, sowy czy gwiazdki. W przypadku starszych dzieci z kolei warto zapytać ich o zdanie i pozwolić samodzielnie wybrać motyw naklejki do ich pokoju.

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego – wzory dla chłopców

Obecnie w sklepach możemy znaleźć różne motywy naklejek na ścianę do pokoju dziecięcego, zarówno te uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki, a także dopasowane do zainteresowań poszczególnych płci. W pokoju chłopca więc świetnie sprawdzą się na przykład naklejki ze smokami, rycerzami, samochodami czy samolotami.

W takim wnętrzu doskonale prezentować się będą jednak również uniwersalne motywy, a więc te przedstawiające zwierzęta, roślinność, góry czy misie. W pokoju należącym do starszych chłopców można umieścić naklejkę w wersji 3D przedstawiającą na przykład dziurę, do której wpada piłka.

Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego – personalizowane wzory

W wielu sklepach dostępne są personalizowane naklejki, a więc na przykład z imieniem dziecka. Występują one w różnych wzorach i motywach. W pokoju chłopięcym świetnie sprawdzi się na przykład naklejka z imieniem i samochodem lub motywem piłkarskim. W pokoju dziewcząt z kolei można postawić na wzór z imieniem i koroną, jednorożcem lub tęczą. Z kolei we wnętrzach przeznaczonych dla najmłodszych dzieci warto postawić na uniwersalne motywy, a więc z imieniem i na przykład balonikami, misiami, króliczkami lub innymi zwierzakami.


  1. Jak wybrać łóżeczko dziecięce?
  2. Zestawy sprawnościowe dla dzieci – rozwijaj umiejętności swoich dzieci na placu zabaw
  3. Dlaczego tradycje rodzinne są tak ważne i jak je pielęgnować?

Originally posted 2023-02-02 10:04:45.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *