w ,

Materac dla dziecka – jak najlepiej wybrać?

materac dla dziecka

Dzięki tkaninom o właściwościach termoregulacyjnych materac może zimą ogrzewać, a latem chłodzić. Regenerację organizmu dziecka wspomagają pokrowce, które zawierają mikrokapsułki z algami morskimi czy tkaninę z aloesem.

Chłodzi lub grzeje.

Spośród materaców dla noworodków i starszych dzieci możemy wybrać modele, które zapewnią:

 1. Ciepło podczas zimy.

Posiadają czerwoną stronę, która grzeje. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu włókna, które ma w strukturze okrągłe otwory – poprawiające właściwości grzewcze. Większa powierzchnia włókna ułatwia odparowywanie wilgoci oraz jej szybsze usuwanie ze skóry i tkaniny.

 1. Chłód podczas upałów.

Z kolei ich błękitna strona chłodzi skórę dziecka. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza i zdolnością szybkiego schnięcia. Dzięki temu materac dla dziecka Seasons utrzymuje uczucie przyjemnego chłodu. Działanie to umożliwia tkanina, która wykonana jest z 4-kanalikowego, wydrążonego włókna poliestrowego.

Mikrokapsułki ze spiruliną.

Co zrobić, aby przyspieszyć regenerację i odnowę organizmu naszego dziecka podczas snu? W tym celu możemy zakupić materac Genius, którego pokrowiec wykonano z tkaniny zawierającej mikrokapsułki z ekstraktem ze spiruliny (algi morskie). Podczas snu mikrokapsułki stopniowo uwalniają składniki alg, które działają kojąco na skórę dziecka: witaminy, minerały, aminokwasy, beta-karoten, żelazo, przeciwutleniacze czy proteiny.

Tkanina z aloesem.

Właściwości prozdrowotne wykazuje także Naturel, czyli kolejny materac dla dziecka z linii Sensillo-Supreme. Jego pokrowiec wykonano z tkaniny aloe vera. Stosowane w medycynie od setek lat liście aloesu nawilżają, chronią i regenerują skórę. Zalecane są szczególnie w przypadku skóry wrażliwej. Tkanina zastosowana w tym materacu wykazuje właściwości antyalergiczne, antybakteryjne i grzybobójcze, dlatego pomaga chronić naszą pociechę przed roztoczami. Warto dodać, iż ten model materaca posiada certyfikat wyrobu medycznego.

Mata lateksowa.

Jeśli szukamy materaca, który dostosowuje się do kształtu i wielkości ciała dziecka, warto postawić na model wypełniony matą lateksową. Jest ona wykonana z lateksu – będącego połączeniem naturalnego kauczuku i lateksu syntetycznego.

Mata lateksowa jest ceniona ze względu na wysoką elastyczność punktową. Dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała – zapewniając właściwe podparcie dla kręgosłupa. Poza tym jest odporna na odkształcenia.

Mata kokosowa.

Alternatywą jest mata wykonana z włókna kokosowego, które jest pozyskiwane ze skorupy orzecha kokosowego. Jest ono twarde i sztywne, dzięki czemu stabilizuje konstrukcję materaca. Zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa dziecka. Jest przewiewne, nie zatrzymuje cyrkulacji powietrza i wilgoci, ani nie przyswaja kurzu. Poza tym włókno kokosowe zawiera sole mineralne, które obniżają ryzyko rozwoju drobnoustrojów. 

Jakie właściwości?

Podsumowując, najważniejsze właściwości materaców, które pomogą w poprawie zdrowia naszych dzieci:

 • zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu i przepływu powietrza przy skórze (m.in. dzięki regularnej perforacji całej powierzchni maty czy otulinie z włókniny puszystej)
 • niezatrzymywanie wilgoci i łatwe odparowywanie (m.in. za sprawą mikroporowatej struktury)
 • nieprzyswajanie kurzu
 • właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne.

Szukając materaca dla naszych pociech powinniśmy wybrać taki, który nie tylko zapewni spokojny sen, ale także pomoże uniknąć chorób i poprawić zdrowie w pierwszym okresie życia.


 1. Narodziny pierwszego dziecka: maluch na pokładzie
 2. Grzejniki w pokojach dziecięcych
 3. 4 kroki, aby upiększyć pokój malucha

Originally posted 2019-12-30 15:03:30.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *