w

7 powodów, by pokochać drewniane zabawki

Drewniane zabawki, zabawki drewniane,tęcza grimms

Zabawki z drewna mają znacznie więcej zalet niż te wykonane z plastiku. Sprawia to, że od pokoleń podbijają serca dzieci i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Oto 7 najważniejszych powodów, by sięgać po drewniane zabawki.

 1. Przyjazne środowisku
  Coraz więcej mówi się o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko. Zabawki drewniane wykonane są natomiast z naturalnego surowca, przy produkcji którego nie wykorzystuje się dużo energii i nie emituje zanieczyszczeń do środowiska. Taka zabawka będzie też lepiej i szybciej się rozkładać w porównaniu do zabawki plastikowej.
 2. Bezpieczne dla dziecka
  Zabawki z drewna wolne są także od wielu toksycznych substancji, które można znaleźć w plastiku. Popularne drewniane zabawki Grimm’s pokryte są specjalną warstwą, która zapewnia produktom trwałość, a jednocześnie jest wolna od toksyn.
 3. Solidne
  Zabawki z drewna są też bardziej wytrzymałe niż te wykonane z plastiku. Znacznie trudniej je połamać czy zniszczyć, dzięki czemu mogą służyć dzieciom przez wiele lat.
 4. Rozwijające wyobraźnię
  Zabawki powinny nie tylko służyć rozrywce, ale także pozwalać dziecku się rozwijać. Prosta forma drewnianych zabawek sprawia, że dziecko może kształtować swoją wyobraźnię i wymyślać coraz to nowe zabawy.
 5. Integracja sensoryczna
  Ważne także, by zabawki rozwijały integrację sensoryczną, co jest możliwe właśnie w przypadku zabawek z drewna. Oddziałują one zarówno na wzrok, jak i dotyk dzięki ciekawej fakturze, kształtom czy żywym kolorom.
 6. Samowystarczalne
  Zabawki drewniane nie mają żadnych świecących elementów, silniczków i nie wydają dźwięków. Nie potrzebują więc źródła zasilania, a to oznacza, że nie trzeba ich ładować czy wymieniać im baterii. Można się nimi bawić zawsze i wszędzie.
 7. Zawsze modne – idealne na prezent dla każdego
  W dzisiejszych czasach dzieci szybko się nudzą i co kilka tygodni chcą nowe zabawki, które akurat stały się modne. Tymczasem zabawki drewniane nie podążają za szybko zmieniającymi się trendami. Zamiast tego są ponadczasowe.

 1. Jazda konna to nie tylko świetna zabawa. Poznaj 4 najważniejsze korzyści, jakie niesie dla Twojego dziecka
 2. Jak uniknąć chaosu w życiu rodziny?
 3. Drewniane zabawki wracają do łask
 4. Bumbaki, czyli niesamowite drewniane zabawki

Originally posted 2020-12-29 12:30:41.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *