5 powodów, dla których kochamy drewniane zabawki

drewniane zabawki, Duży zestaw budowlany w stylu romańskim

Zabawki drewniane podbijają serca dzieci już od pokoleń. Teraz na rynku króluje przede wszystkim plastik, ale nie oznacza to wcale, że tradycyjne zabawki z drewna odchodzą w niepamięć. Wręcz przeciwnie – mają wiele zalet, które sprawiają, że na pewno nie znikną ze sklepowych półek.

 1. Oddziaływanie na zmysły

Niezwykle ważne jest, by w pierwszych latach życia dziecka stymulować jego zmysły i uczyć mózg, w jaki sposób ma interpretować różne informacje ze świata. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zabawki miały ciekawą teksturę, kolor czy kształty. Tak jest w przypadku zabawek drewnianych Grimm’s, które doskonale wspierają rozwój sensoryczny dziecka.

 1. Wysoka jakość

Drewniane zabawki Grimm’s to produkty wysokiej jakości, dzięki czemu mogą służyć dzieciom przez długie lata, a nawet być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Drewno gwarantuje trwałość zabawki i sprawia, że nawet jeśli dziecko rzuci nią, nie ulegnie ona takim uszkodzeniom jak zabawki plastikowe.

 1. Bezpieczeństwo dziecka

Zabawki drewniane wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego surowca, który nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Ponadto są pozbawione drobnych elementów, które dziecko może połknąć, nie mają też ostrych krawędzi. Doskonale nadają się więc nawet dla najmłodszych.

 1. Kreatywna zabawa

Coraz więcej uwagi zwraca się także na możliwość rozwijania kreatywności dziecka poprzez zabawę. Prosta forma sprawia, że dziecko może używać swojej wyobraźni i bawić się na wiele różnych sposobów.

 1. Przyjazne dla środowiska

Zabawki drewniane nie mają także negatywnego wpływu na środowisko  zarówno podczas ich wytwarzania, jak i na późniejszym etapie. Przy tworzeniu zabawek drewnianych Grimm’s wykorzystywane są tylko źródła energii przyjazne środowisku. Jeśli natomiast zabawka zostanie wyrzucona, nie wyrządzi takiej szkody środowisku jak te wykonane z długo rozkładającego się i pełnego chemicznych dodatków plastiku.


 1. 7 powodów, by pokochać drewniane zabawki
 2. Zalety posiadania drabinki gimnastycznej w domu
 3. Dlaczego zabawki drewniane to doskonały prezent? Oto 9 powodów

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *