w

Zalety posiadania drabinki gimnastycznej w domu

drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne dla dorosłych

Drabinki do ćwiczeń sprawdzą się jako rozgrzewka przed treningiem właściwym. Wszelkie zwisy i półzwisy doskonale rozciągają mięśnie i przygotowują ciało do dalszej fazy aktywności. Umożliwiają one również bezpieczne stawanie na rękach.

Drabinki są również pomocne przy treningu mięśni skośnych. Pozwalają bezpiecznie skoordynować ruchy. To również doskonałe rozwiązanie do wykonywania brzuszków. Najbardziej zaawansowani gimnastycy wykonują na drabinkach niezwykłe akrobacje, mające na celu rozciągnięcie mięśni.

Drabinki gimnastyczne dla dzieci

drabinki gimnastyczne
drabinki gimnastyczne

Drabinki do ćwiczeń towarzyszą dzieciom podczas zajęć z wychowania fizycznego. Dlatego sprzęt nie jest im obcy, co więcej zachęca do większej i częstszej aktywności fizycznej. Dzieci bowiem uwielbiają tego typ zajęcia, a wspinanie się na wysokości to ulubiony rodzaj aktywności wielu dzieci. Pomaga kształtować zwinność, równowagę, koordynację i szybkość.

Zalety drabinki do ćwiczeń w domu

Drabinka do ćwiczeń w domu z pewnością bardziej motywuje do ćwiczeń. Szczególnie, jeśli do aktywności zaangażujemy dziecko.

Drabinka zajmuje niewiele miejsca i nie ma konieczności wydzielania osobnego pomieszczenia. Wystarczy wolna ściana i odrobina wolnego miejsca.
Drabinka to również sprzęt wykorzystywany podczas rehabilitacji. Umożliwiają wykonanie najróżniejszych ćwiczeń, pozwalając przy tym na odpowiednie skoordynowanie ruchów.

Drabinki drewniane

Drewno jest zdecydowanie przyjemniejszym materiałem i zapewnia odmienne walory dotykowe. Są ekologiczne i bezpieczniejsze, gdyż szczebelki nie są tak śliskie, jak w drabinkach metalowych. Dlatego są szczególnie polecane dla dzieci.

Odpowiednio dobrana kolorystycznie drewniana drabinka psuje do stylu skandynawskiego, może być więc oryginalnym elementem wystroju wnętrza.

Drabinki metalowe

Drabinki metalowe są znacznie bardziej wytrzymałe. Ten rodzaj materiału pozwala na doposażenie drabinki w dodatkowe akcesoria. Można z powodzeniem przyczepić specjalne liny, gumy, worki bokserskie, ławki treningowe.

Z reguły posiadają również odpowiednio zabezpieczone szczebelki z pomocą gumy z wypustkami, która dodatkowo wpływa na masaż dłoni. Ma to ogromne znaczenie podczas ćwiczenia motoryki u dzieci. System montażu jest prosty i intuicyjny i nie ma konieczności wiercenia dziur w ścianach. Obecnie coraz popularniejszy staje się system rozporowy montażu. Przyrządy zazwyczaj dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej, dlatego każdy znajdzie odpowiednią barwę dla siebie.

Drabinki do ćwiczeń w domu to doskonały sposób na wykonywanie ćwiczeń do tej pory zarezerwowanych na sale gimnastyczne w warunkach domowych.

Montaż jest prosty i bezproblemowy, a walory płynące z ich wykorzystania są niezastąpione. Bez względu czy zdecydujemy się na drabinkę drewnianą czy metalową, najważniejszy jest efekt końcowy – większa aktywność fizyczna.

Artykuł powstał we współpracy z https://romana.com.pl/kategoria-produktu/drabinki-gimnastyczne/


  1. Umiejętności społeczna u dziecka – czemu są tak ważne i jak wspierać ich rozwój?
  2. Czym jest kangurowanie dziecka i dlaczego każdy rodzic powinien je przeprowadzać?
  3. Jak zacząć przygodę z hulajnogami wyczynowymi?

Originally posted 2020-09-11 15:32:26.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *