w

Dlaczego planer Familiowo?

Dlaczego wybrałam planer Familiowo?

Już mówię: jeżeli jesteś matką trójki dzieci (czwórki, dwójki czy dziesiątki również) wiesz, że planowanie, logistyka i łatwo dostępna informacja są kluczem do zorganizowania życia rodzinnego tak by na czas docierały dzieci do szkoły a rachunki na konta oraz żeby zajęcia dodatkowe całej ferajny były sensownie rozłożone w czasie i przestrzeni. Chyba, że dysponujesz magiczną klepsydrą prosto z Hogwartu.

Jeżeli nie będziesz miała jasnej rozpiski uwzględniającej wszystkie zmienne, w domu zapanuje chaos. Nie ma innej opcji w rzeczywistości, w której plan lekcji nie dość, że każde dziecko ma inny, to jeszcze ulega on dynamicznym zmiano z bliżej nieokreślonych przyczyn. Do tego u jednako koncert, drugie do teatru a trzecie na konkurs (warto nie pomylić kto, gdzie ma się odmeldować). Zajęcia dodatkowe oczywiście mają wszyscy i one też lubią zmieniać swoje godziny.

planer

A gdzie takie kwestie jak wizyta u dentysty, urodziny kolegi, dyżury w kuchni, imieniny babci, roczne rozliczenie z fiskusem, przegląd auta, wizyta u kosmetyczki czy odliczanie do majówki (którą też trzeba zaplanować tak by wypadał na początku maja i uwzględniała fakt, że każde z dzieci ma inaczej rozłożone dni wolne w szkole)?

Po prostu nie da się przy takiej kumulacji bez jakiegoś pomagacza. Gdy dzieci były młodsze wystarczał mi kalendarz i pamięć. Teraz gdyby nie planer Familiowo przypięty do ściany byłoby z nami krucho. Ilość zmiennych, dynamika wydarzeń i bujne życie całej trójki i ich rodziców nie jest do ogarnięcia w pamięci. Wszystko rozpisujemy więc na tablicy.

To co jest powtarzalne wpisujemy pierwszego każdego miesiąca by później plan uzupełniać, modyfikować a czasem wywracać do góry nogami. I jakoś się kręci.


  1. Jak sprawić, by dziecko czytało w wolnym czasie?
  2. Konto oszczędnościowe dla dziecka – dlaczego powinieneś je założyć?
  3. Warszawa dla dzieci – jak znaleźć atrakcje przyjazne dzieciom?

 

 

 

Originally posted 2018-04-26 18:01:24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *