w

Jak zaplanować baby shower? Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać

organizacja baby shower
organizacja baby shower

Choć jeszcze jakiś czas temu tego typu imprezy kojarzyły się przede wszystkim z amerykańską kulturą, to teraz organizacja baby shower staje się popularna także w Polsce. I nic dziwnego, bo jest to doskonała okazja, by wraz z przyszłą mamą cieszyć się zbliżającymi się narodzinami dziecka. Aby jednak tak się stało, najpierw trzeba dopilnować kilku kwestii. Nie każdej mamie takie same rozwiązania przypadną bowiem do gustu. Trzeba więc wziąć pod uwagę jej osobowość i preferencje. Jak więc zorganizować idealną imprezę?

W domu, w ogrodzie, a może w lokalu?

W amerykańskich filmach baby shower zazwyczaj przedstawia się jako imprezę na dworze. Organizatorzy ustawiają w ogrodzie dekoracje, stół z jedzeniem, a także duży tort w kolorze odpowiadającym płci dziecka. W polskich warunkach również można przygotować imprezę w ogrodzie. Jeśli pogoda temu sprzyja, a któryś z gości ma ku temu odpowiednie warunki, może to być dobry pomysł. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Alternatywą będzie impreza w domu. Cały przebieg baby shower można zorganizować wówczas zgodnie z potrzebami przyszłej mamy. To świetny pomysł przede wszystkim, gdy jest ona typową domatorką. Z drugiej strony nie dla każdego to właśnie impreza w domu będzie tą wymarzoną. Może główna gwiazda imprezy uwielbia chodzić do restauracji czy spotykać się na mieście? W takim wypadku warto pomyśleć o wynajęciu stolika w jakimś lokalu.

Niezależnie od wybranej opcji najważniejsze, by wziąć pod uwagę nie to, co jest najbardziej popularne albo co zrobi największe wrażenie na gościach. Impreza organizowana jest z myślą o przyszłej mamie i najważniejsze, by to ona była zadowolona z wybranego rozwiązania.

Domowe czy kupione jedzenie?

Kolejna kwestia to jedzenie. Baby shower nie może się bez niego obejść. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba przygotowywać wykwintne dania. W większości przypadków sprawdzi się po prostu poproszenie gości, by każdy z nich coś przygotował. Warto w takim wypadku wspólnie zastanowić się, co powinno znaleźć się na stole i podzielić się potrawami. W ten sposób można mieć pewność, że niczego nie zabraknie.

Jeśli goście nie mają czasu albo zdolności kulinarnych, zawsze można zorganizować zrzutkę na ciasta oraz tort, do tego kupić chipsy i inne przekąski i zadbać o to, by na stole znalazły się kanapki albo sałatka. Tyle wystarczy, by wszyscy byli zadowoleni, a organizacja baby shower nie pochłonęła mnóstwa czasu.

Dekoracje i zaproszenia

Taka impreza powinna być niezapomniana, dlatego organizacja baby shower nie może obejść się bez dekoracji. W tym wypadku też niekoniecznie trzeba od razu kupować transparenty czy mnóstwo wymyślnych ozdób. Dużą różnicę zrobią już nawet duże, kolorowe balony czy dodatki odpowiadające kolorem  płci dziecka.

Równie dobrze można jednak pójść o krok dalej i wybrać konkretny motyw. Jeśli już wkrótce na świecie ma pojawić się dziewczynka, sprawdzi się tutaj chociażby tematyka księżniczki. W przypadku chłopca dobrym rozwiązaniem będą natomiast na przykład samochody czy pociągi.

Można pomyśleć też o przygotowaniu zaproszeń, które dodadzą klimatu. Zwykle jednak w organizacji baby shower przynajmniej częściowo zaangażowani są wszyscy goście. W praktyce więc najczęściej każdy szczegół ustala się przy pomocy komunikatorów, a żadne zaproszenia nie są konieczne. Jeśli jednak organizacją baby shower zajęła się tylko określona grupa gości, przygotowanie zaproszeń może być dobrym sposobem na dodatkowe stworzenie klimatu.

Organizacja baby shower – o czym jeszcze warto pamiętać?

Na koniec warto przemyśleć jeszcze dwie kwestie. Pierwsza z nich dotyczy gier. Organizacja baby shower zwykle nie może obejść się bez przygotowania zabaw tematycznych. Tutaj warto jednak zastanowić się, czy przyszła mama lubi tego typu zabawy, czy wręcz przeciwnie – będzie się czuła tym skrępowana i wolałaby po prostu spędzić czas z bliskimi osobami.

Druga sprawa to kwestia prezentów. Tutaj do wyboru są dwie opcje – stworzenie listy albo zorganizowanie zrzutki na jeden wspólny prezent. Składając się na jedną rzecz, można kupić coś większego, co z pewnością przyda się przyszłym rodzicom. Któryś z organizatorów musi jednak wziąć na siebie zakup prezentu i dopilnowanie, by każdy z gości wpłacił odpowiednią kwotę.

Alternatywą będzie stworzenie listy. Może to przebiegać na dwa sposoby. Po pierwsze, każdy z gości może po prostu wpisać, co zamierza kupić – na przykład konkretne zabawki, pieluchy czy inne elementy wyprawki. W ten sposób będzie można się upewnić, że żaden pomysł się nie zdubluje. Druga opcja to stworzenie listy z pomysłami przez organizatorów i poproszenie gości, by każdy z nich wybrał z niej konkretną rzecz. W ten sposób organizator może zadbać, by przyszli rodzice dostali same trafione prezenty. Będzie to też duże ułatwienie dla tych osób, które w ogóle nie mają pomysłu co kupić.


Zobacz też:

Na prawidłowy rozwój dziecka wpływa wiele czynników. Właśnie dlatego duże znaczenie ma tu zaangażowanie rodziców

Oryginalny prezent dla przyszłej mamy – personalizowany plakat z mapą miasta

Surowa czekolada – właściwości, skład, smak i wiele innych informacji

Originally posted 2021-03-31 17:21:40.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *