w

Nowość: Deska do balansowania

Deska do balansowania to doskonały sposób na zwiększenie swojej siły, świadomości ciała, jak również na rozwijanie kreatywności. Wbrew pozorom nie jest to produkt przeznaczony tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy dzięki temu gadżetowi również mogą mieć wiele zabawy.

Większa siła

Deska do balansowania pozwala popracować nad siłą mięśni, a jednocześnie może sprawić, że każdy trening będzie znacznie przyjemniejszy. Choć balansowanie wydaje się przede wszystkim dobrą rozrywka, tak naprawdę jest także bardzo efektywnym sposobem na zwiększenie świadomości całego ciała. Użytkownicy deski podczas korzystania z niej mogą zaangażować konkretne partie mięśniowe lub też skupić się na ogólnym rozwoju.

deska do balansowania gakker classic naturalna

gakker deska do balansowania classic ebony 7

gakker deska do balansowania classic ebony 7


 

deska do balansowania gakker classic naturalna

deska do balansowania gakker classic naturalna

Wiele zastosowań

Deska do balansowania może być jednak wykorzystywana także w niekonwencjonalny sposób, a jednocześnie dostarczyć dzieciom mnóstwa rozrywki. Dzieci mają bowiem okazję nie tylko na niej balansować, ale i wykorzystać łukowaty kształt do wielu innych zabaw. Deska może stać się mostem, fortem, a także wieloma innymi rzeczami – wszystko zależy tylko od wyobraźni dziecka.

Estetyczne wykonanie

Deska do balansowania jest także produktem wysokiej jakości, który został wykonany przy zastosowaniu solidnego drewna. Ze względu na swój estetyczny wygląd wpasowuje się w wystrój praktycznie każdego pokoju, dlatego po zakończonym treningu nie trzeba jej chować jak innych zabawek czy sprzętu do ćwiczeń. Może stanowić uzupełnienie całej aranżacji – będzie pasować zarówno do minimalistycznych, jak i do klasycznych wnętrz.

Zabawa dla każdego

Dużą zaletą deski do balansowania jest także fakt, że mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Produkt został bowiem wykonany tak, by wytrzymać ciężar nawet 200 kilogramów. Dzięki temu zakup takiego produktu jest dobrą inwestycją – dziecko nigdy nie wyrośnie z deski, a i rodzice będą mieli okazję przyjemnie spędzić czas, pracując nad swoją wytrzymałością i świadomością ciała.

Choć deska do balansowania zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o użytkowaniu wewnątrz domu, można korzystać z niej także poza nim. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, by po skończonej zabawie zabrać deskę z powrotem do domu, by czynniki atmosferyczne nie uszkodziły drewna.

Jak nauczyć dziecko korzystania z deski?

Deska do balansowania jest tym rodzajem zabawki, która wymaga nadzoru rodziców. Jest to szczególnie ważne na początku, kiedy dziecko dopiero uczy się korzystać z deski. Najlepiej początkowo pomagać mu stać, trzymając je za ręce.

Kiedy dziecko poczuje się nieco pewniej, można puścić jego ręce, ale pozostać w pobliżu w ramach asekuracji. Ważne też, by nie wchodzić na deskę w samych skarpetkach albo w butach ze śliską podeszwą. Najlepiej balansować boso lub w obuwiu, które będzie zapobiegać ślizganiu.

Duże znaczenie ma także ustawienie deski – konieczne jest zachowanie wokół wolnej przestrzeni przynajmniej 2 metrów. Po skończonej zabawie warto wyczyścić deskę najlepiej przy pomocy wilgotnej szmatki, a następnie przetrzeć na sucho.


  1. Aktywne dziecko to szczęśliwe dziecko
  2. Gry planszowe
  3. Grimms – często zadawane pytania odnośnie produktów
  4. Zabawki Grimms inspirowane Montessori

Originally posted 2018-09-21 08:53:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *