w

Prezenty pod choinkę dla dzieci – co kupić i po co

Prezenty pod choinkę
Prezenty pod choinkę

Dzieci niezaprzeczalnie stanowią nasz największy skarb, a ich prawidłowy rozwój leży nam na sercu najbardziej. Zastanawiając się, jaki prezent kupić dziecku pod choinkę, pierwsze o czym myślimy to zabawki. Nie tylko sprawiają wiele radości, ale również mogą mieć walor edukacyjny i rozwijać nasze pociechy, niezależnie od ich wieku. Rynki oferują wiele możliwych zabawek – popularny psi patrol zabawka lalki dla dziewczynek czy gry planszowe. Jakie zabawki kupić dziecku? Co jest dostępne? Gdzie kupować prezenty?

Dziecko i zabawa

Dzięki zabawie dzieci mogą się uczyć i rozwijać. Zgodnie z twierdzeniami wielu psychologów, dziecko, które bawi się w domu, z rodzicami czy rówieśnikami rozwija w sobie umiejętności społeczne i buduje więzi. Bawiąc się z rodzeństwem uczy się dzielić zasobami. Zabawki mają wiele funkcji w naszym życiu. Nie są tylko sposobem na zabicie czasu czy sposobem rodziców na chwilę oddechu od malucha.

Poprawna zabawa i stosowanie zabawek odpowiednich do wieku dziecka pozwala mu uczyć się funkcjonowania w grupie, z drugim człowiekiem, rozwija motorykę dziecka, jego sposób postrzegania świata, pozwala mu budować swoją świadomość i pewność siebie. Podsuwane w młodym wieku książeczki czy zabawki edukacyjne stymulują rozwój mowy.

Zabawki pomagają dziecku poznać role społeczne (np. zabawa samochodzikami czy akcesoriami kuchennymi dla dziewczynek), uczą troski i empatii (gdy dziewczynka opiekuje się lalką). Zabawki rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Czasami pełnią też walor terapeutyczny. Gdy dziecko odczuwa lęk, przytulenie ulubionego misia pozwala mu przetrwać.

Psi patrol i inne zabawki czyli co nieco o rodzajach

Zabawki dla dzieci dobieramy zazwyczaj do wieku. Inne będą odpowiednie dla najmłodszych dzieci i niemowląt, a inne sprawdzą się u dzieci starszych, już rozwiniętych. Zazwyczaj dobieramy je również do płci. Przyjęło się, że chłopcy wolą budować, majsterkować, eksperymentować, a dziewczynki wolą używać wyobraźni i w zabawie odgrywać poszczególne role. Jednakże tak naprawdę – dobieranie zabawek do płci nie ma specjalnego znaczenia.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów zabawek, które spodobają się niejednemu szkrabowi. Są artykuły papiernicze rozwijające kreatywność jak kredki, kolorowanki, plastelina. Mamy różnorodne zabawki edukacyjne dostosowane do wieku dzieci – zabawki muzyczne, aktywizujące. Swobodnie możemy wybierać zabawki tj. klocki, puzzle, lalki, pluszaki, gry planszowe, zabawki do zabawy w piasku czy wodzie.

Kupując prezent na święta dla dziecka warto wybrać ten rodzaj zabawek, jaki sprawi dziecku najwięcej radości np. zabawki z ulubionymi bohaterami takich produkcji jak Psi Patrol, My Little Pony, Księżniczki Disneya itp.

Akcesoria do zabawy, czyli co i gdzie kupić

Rodzice, ciocie i wujkowie, mogą pamiętać jeszcze czasy, gdy nie było swobodnego dostępu do zabawek, dlatego też rozważając zakupy na święta zazwyczaj rozpieszczamy nasze pociechy kupując im wiele różnorodnych, kolorowych zabawek. Robimy to spontanicznie, ale także odpowiedzialnie. Wiele osób ma świadomość, że dobry producent np. Duplo produkuje dobre klocki lego. Wiemy też, że sklep taki jak Smyk oferuje naszym dzieciom mnogość zabawek do wyboru.

W naszym sklepie, świat dziecka nie ma dla nas tajemnic, a radość i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Dlatego oferujemy Państwu zakupy idealne na święta i prezent pod choinkę, jak również na co dzień. Znajdziesz u nas nie jedną nowość, a cena zabawek pozostaje atrakcyjna.

Kupisz u nas różnorodne produkty takie jak modny psi patrol zabawka czy ponadczasowe lalki dla dziewczynek. Sprawdź przyjemność swojemu dziecku i pomyśl o prezencie mikołajowym już dzisiaj!


  1. Prezenty na Chrzest – 10 oryginalnych upominków z personalizacją
  2. Oryginalny prezent dla przyszłej mamy – personalizowany plakat z mapą miasta
  3. Prezenty na Dzień Mamy

Originally posted 2021-11-07 09:36:33.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *