w

Pomysły na pokój dziecka

pokój dziecka

Pojawienie się nowego domownika wiąże się z wielką radością, ale i odpowiedzialnością. Pomiędzy okrzykami szczęścia pojawiają się także pytania wątpliwości, bo mimo tego, że my jesteśmy przygotowani na przyjście dziecka, mieszkanie nie zawsze spełnia wszystkie wymogi. O tym, jak urządzić pokój dla malucha bez zbędnych zmartwień opowiada Joanna Makul, ekspert Bonami.pl.

„Dla młodych rodziców wyzwaniem jest stworzenie pokoju, w którym dziecko będzie bez problemu uczyć się i poznawać świat. Ważne jest, by przestrzeń stymulowała jego rozwój – kolorowe przedmioty, rysunki lub naklejki idealnie wpływają na łatwe przyswajanie otoczenia przez najmłodszego. Podobnie jest w przypadku oryginalnych kształtów lub mebli, należy jednak pamiętać, że boki powinny mieć bezpieczne i łagodne wykończenie, tak aby nie stwarzały zagrożenia.” – podpowiada Joanna Makul.

Przyjemny sen

Maluchy sporą część dnia dnia spędzają drzemiąc. Przygotowanie im odpowiedniego podłoża zapewni właściwy wzrost ciała oraz układ kości. Kołyska w formie hamaka to rozwiązanie dla aktywnych mam. W zestawie firmy Hojdavak znajdują się dwa wykonane z bawełny prześcieradła na materac oraz torba z suwakiem, która pomieści wszystkie elementy, a my z łatwością przeniesiemy sypialnię naszego malucha.

„Wewnątrz bawełnianej sakwy znajdziemy wysokiej jakości materac piankowy uzupełniony wkładką z łusek gryki. Dodatkowo jest on ortopedyczny i hipoalergiczny, zaś dzięki doskonałym właściwościom termicznym dziecko przebywa w optymalnej temperaturze, dzięki czemu nie poci się.” – informuje Joanna Makul i dodaje – „Rozwiązaniem dla odrobinę starszych maluchów jest drewniane łóżko w kształcie domku, dostępne na Bonami.pl. Dzieci pokochają je za możliwość zabawy w ciągu dnia, a rodzice za solidną konstrukcję – drewno nie pęka i nie wygina się. Natomiast łóżeczko Piku Green and White to rozwiązanie dla osób, które wyraźnie chcą oddzielić strefę snu i gier. Czasami dystans jest niezbędny, aby dziecko mogło w pełni wypocząć.”

Gadżety, dzięki którym dziecko z łatwością pozna świat

Ważne jest, aby w pokoju naszej pociechy znalazły się przedmioty, które pomogą ukształtować małego odkrywcę. „Naklejka ścienna, która jednocześnie jest tablicą, pobudzi manualne zdolności najmłodszego domownika, a także uchroni nasze ściany. Na Bonami.pl znajdziemy nalepki w kształcie kota lub sowy.

Zwierzęce podobizny rozbudzą także wyobraźnię dziecka i pomogą w poznaniu bogatego świata fauny i flory.” –podpowiada Joanna Makul. Ciekawą formę może przybrać również krzesełko. Bonami.pl proponuje siedziska ozdobione między innymi podobiznami lisa, o jaskrawym kolorze czy w kształcie kundelka lub dalmatyńczyka.

Meble dla dzieci

Jest to ciekawa forma aranżacji, która doda uroku przestrzeni malucha. Krzesełko może też mieć wiele funkcji – to od marki Trioli dopasowuje się do wzrostu dziecka, a obrócone na bok staje się fotelem bujanym. Dziecięca lampka nocna LED o kształcie lokomotywy lub rakiety wniesie odrobinę światła do pokoju, nie zakłócając snu dziecka. Dzięki delikatnym, opływowym wzorom nocne stwory nie będą nikomu straszne, a kolor światła można dopasować do nastroju malucha.

Na Bonami.pl znajdziemy również Plakat „Grow up slowly”. Większość rodziców pragnie bowiem, by dziecko nie wyfrunęło zbyt szybko z gniazda – a może przywieszone życzenie ma większą moc? Z kolei dostępne na Bonami.pl fotele Karup Baby zadowolą każdego malucha i zapewnią stuprocentowy wypoczynek. Dodatkowo mają wiele przydatnych funkcji – po rozłożeniu spełniają rolę łóżka lub miejsca do odpoczynku i obejrzenia bajki.

Przy okazji siedziska należy również pamiętać o stoliku, przy którym dziecko będzie mogło układać wieże z klocków lego, kolorować lub bawić się figurkami. Just Green z oferty Bonami.pl wykonany jest w 100 procentach z naturalnego drewna sosnowego bez żadnych chemicznych dodatków, jest więc bardzo bezpieczny dla dzieci.

Pierwsze lata pociechy są najważniejsze, ponieważ od tego zależy jej dalszy rozwój. Na Bonami.pl znajdziemy wiele produktów, które sprawią, że ten okres będzie pełny radości zarówno dla malucha, jak i rodzica.


  1. Jak wybrać łóżeczko dziecięce?
  2. Kolorowe zmiany w dziecięcym królestwie
  3. Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego – jakie wzory warto wybrać?

Originally posted 2016-10-07 11:40:43.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *