w

Lampka biurkowa dla dziecka – ciekawe pomysły na samodzielne wykonanie

Zakochani w minimalistycznych projektach oraz w asortymencie oświetlenia produkowanym na masową skalę – i to w coraz bardziej wątpliwej jakości – powoli przyzwyczajamy się do gotowych opcji do wyboru, zatracając jednocześnie swoją kreatywność. Łańcuch przedłużają następnie nasze dzieci, które na myśl, że można by wykonać coś samodzielnie krzywią się z niesmakiem, bo szkoda im na to czasu.
lampka na BIURKO

Prawda jest jednak taka, że aby zacieśnić stosunki ze swoją pociechą nie wystarczy nazywać jej synem lub córką i zawozić do szkoły. Czasem trzeba… wspólnie skonstruować lampkę na biurko, przy którym nasza latorośl odrabia na co dzień lekcje. By jednak nie było zbyt trudno, a zadanie polegało głównie na dobrej zabawie, każdy z proponowanych projektów powinien być łatwy do wykonania – a więc do dzieła!

Personalizacja z użyciem zabawek

Do projektu będziemy potrzebować w tym wypadku zwykłą lampkę z płaską podstawą, farbę w spraju (kolor dowolny, z tym że będzie to odcień całej lampki), dobrego kleju uniwersalnego, małych zabawek, np. figurek związanych z ulubiona bajką, białej farby podkładowej w spraju i odrobiny umiejętności aranżacyjnych do ustawienia figurek. Mając całą listę części możemy zacząć składać lampkę, robiąc to zaledwie w kilku krokach:
– zabezpieczamy oprawkę żarówki oraz włącznik tak, aby przy malowaniu nie dostała się do nich farba,
– ustawiamy małe figurki na podstawce, a gdy ich wygląd będzie nas zadowalał przyklejamy je na stałe do lampki tworząc np. scenę z kreskówki,
– całość malujemy dokładnie cienką warstwą białej farby podkładowej,
– gdy podkład wyschnie używamy drugiej farby w spraju, aby pomalować lampkę na jednolity, wybrany kolor,
– montujemy ponownie włącznik i żarówkę LED.
Jeśli w trakcie tych zadań pomagało nam dziecko to mamy pewność, że będzie ono usatysfakcjonowane z rezultatów, jeśli nie, pozostaje nam czekać na reakcję, na tą pomysłową niespodziankę.

Użyj klocków LEGO

Ci, którzy twierdzą, że zabawa klockami LEGO to tak naprawdę test dla naszej wyobraźni, nie mijają się wiele z prawdą. Wystarczy tu odpowiednia ilość elementów i można zbudować dosłownie wszystko, dlatego jeśli w waszym domu można znaleźć pudło pełne takich modułów to nie zaszkodzi spróbować stworzyć z nich konstrukcję lampki. Jeśli dziecko lubi się nimi bawić, to tym bardziej spodoba mu się taki prezent, bo będzie ściśle odpowiadał jego potrzebom. Jedyne czego nie da się w tym przypadku kupić to pomysł, ponieważ wszystkie inne części na pewno dostaniemy w najbliższym sklepie budowlanym, a są to:
– kabel elektryczny z wtyczką,
– odpowiadający potrzebom dziecka i warunkom bezpieczeństwa włącznik światła,
– oprawka do żarówki oraz żarówka,
– klej uniwersalny,
– farba w spreju (opcjonalnie, jeśli chcemy by konstrukcja miała jednolity kolor).
Zanim jednak coś kupimy, sprawdźmy jakimi elementami do budowy dysponujemy przede wszystkim oraz jakie rodzaje oprawek i włączników znajdują się w ofercie sklepu. Potem możemy rozrysować trzon projektu oraz zlutować ze sobą elementy układu elektrycznego. Tego typu lampkę lepiej wykonywać etapami, a dopiero kiedy będziemy pewni, że efekt jest właściwy składamy ją w spójną całość przy pomocy kleju uniwersalnego oraz (opcjonalnie) wykańczamy farbą, pamiętając by uprzednio zabezpieczyć oprawkę i włącznik.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi LenaLighting.pl .

Originally posted 2017-02-09 09:48:52.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *