Czym się kierować przy wyborze fotelika samochodowego?

wybór fotelika samochodowego
wybór fotelika samochodowego

Właściwie dobrany fotelik samochodowy zapewnia dziecku maksymalne bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. Jest on jednym z podstawowych przedmiotów kupowanych na wyprawce dla nowo narodzonego malucha. Czym należy kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Podstawowym kryterium przy wyborze odpowiedniego fotelika jest wzrost i waga dziecka. Każdy model sprzedawany na rynku posiada szczegółową informację dotyczącą optymalnych wartości. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że maluch będzie czuł się komfortowo i będzie w nim poprawnie zabezpieczony. Materiał wewnętrzny fotelika jest bardzo elastyczny, więc tym samym idealnie chroni przed jakimikolwiek urazami. W przypadku przeciążeń powraca po chwili do swojego naturalnego kształtu. Dobór optymalnej wielkości jest więc kluczowy, aby zarówno zapewnić maksymalny komfort, jak i zapewnić wymaganą przestrzeń amortyzującą. Najlepiej więc wybrać sklep dla dzieci w którym znajdziemy szeroki wybór różnych modeli dopasowanych do konkretnej wagi oraz wzrostu naszej pociechy.

  • Funkcjonalny fotelik samochodowy

Interesującym rozwiązaniem są funkcjonalne, obrotowe foteliki, które dopiero zyskują popularność wśród rodziców. Cieszą się zainteresowaniem ze względu na wyraźne walory praktyczne. Fotelik może wykonać pełny i bezpieczny obrót, więc rodzic może na przykład ustawić go w taki sposób, aby nakarmić dziecko w trakcie postoju, bez konieczności demontażu całego mechanizmu. Rozwiązanie to jest także w pełni bezpieczne, ponieważ opiera się na aktywnej blokadzie, którą ustawia się przed jazdą.

W fotelikach przeznaczonych dla starszych dzieci znajdziemy także funkcjonalne dodatki, które poprawią komfort podróżowania. Mowa tutaj między innymi o podnóżku i niewielkim uchwycie. Można za jego pomocą przytwierdzić do fotelika tablet lub mniejszych rozmiarów zabawkę.

  • Atestowany fotelik samochodowy

Wybierając konkretny model fotelika samochodowego należy zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo, czego potwierdzeniem są różnorakie atesty. Zwłaszcza te wydawane przez niezależne organizacje, na przykład ADAC. Wykonują one kompleksowe testy podczas których oceniają jakość wykonania fotelika i bezpieczeństwo dziecka.

Wielu rodziców przy wyborze porównuje ilość dostępnych certyfikatów oraz ocenę przyznaną przez ekspertów. Każdy sprzedawany produkt na rynku posiada także ważne oznaczenia na które należy koniecznie zwrócić uwagę. Są one gwarancją tego, że kupujemy fotelik przetestowany i wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *