w

Mata ochronna pod fotelik samochodowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie

mata ochronna pod fotelik samochodowy

Mata ochronna pod fotelik samochodowy: fotelik dziecięcy to bez wątpienia obligatoryjne wyposażenie samochodu przy małym dziecku. Jednak często jest on duży i ciężki, co może przyczynić się do zniszczenia lub zafarbowania naszej tapicerki, zwłaszcza jeżeli jest ona skórzana i w jasnym kolorze. Co zrobić, by uniknąć takich sytuacji? Zapraszamy do lektury!

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie foteli w naszym samochodzie jest mata ochronna pod fotelik. Jest to świetny sprzęt, który zadba o ochronę naszej tapicerki. Na rynku znajduje się wiele rodzajów mat. Poniżej przedstawimy wszystkie cechy, które powinny charakteryzować najbardziej skuteczne modele.

Pokrowiec

Jeżeli planujemy zakup maty ochronnej, warto wybrać model wyposażony w pokrowiec. Dzięki niemu mata ochroni nie tylko część fotela znajdującą się za oraz pod fotelikiem, ale również sprawi, że dolna część, która często brudzi się od butów naszych maluchów pozostanie czysta. Istnieje również możliwość zamontowania maty ochronnej na tylnej części przedniego fotela, która sąsiaduje bezpośrednio z nogami naszej pociechy. Niektóre dzieci wyjątkowo lubią wykonywać zamaszyste kopnięcia, brudząc i niszcząc w ten sposób przednie fotele. Osłaniająca je mata będzie więc idealnym rozwiązaniem.

Rozmiar i typ

Oczywiście, bardzo ważnym elementem, jaki należy sprawdzić przed zakupem jest rozmiar maty. Musi być on dopasowany do posiadanego przez nas fotelika w taki sposób, by mata przykrywała w całości obszar tapicerki znajdującej się pod dziecięcym fotelikiem. Musi być ona również odpowiednio dopasowana do naszego samochodu, by bez problemu można było ją zamontować. Istnieje wiele mat uniwersalnych, które świetnie sprawdzą się w dużej ilości samochodów, warto jednak upewnić się przed dokonaniem zakupu, czy na pewno nasza mata również posiada takie właściwości.

Zobacz maty ochronne pod fotelik samochodowy

Organizer

Wiele modeli mat posiada wbudowane organizery wykonane z siatki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie do samochodu. Wszyscy wiemy, jak dużą ilość rzeczy potrzeba mieć zawsze w pogotowiu przy dziecku. Dzięki macie z organizerem wszelkie gadżety, takie jak mokre i suche chusteczki, zabawki, butelki, książeczki i kredki będą mogły być zawsze pod ręką i nie będziemy poświęcać dużej ilości czasu na ich odnalezienie. Organizery najczęściej zajmują przestrzeń znajdującą się pod fotelikiem, dzięki czemu dziecko będzie miało utrudniony dostęp do rzeczy znajdujących się w środku. Siedzący z przodu rodzic może natomiast sięgać po dane przedmioty bez problemu i podawać je dziecku. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której dzieci będą rozrzucały zabawki po całym samochodzie.

Jakość

Oczywiście, jak przy zakupie większości przedmiotów, dużą wagę należy przyłożyć również do jakości wykonania. Jeżeli zależy nam na tym, by mata starczyła na długi czas i by mieć pewność, że właściwie ochroni ona naszą tapicerkę powinniśmy wybierać modele wykonane z dobrej jakości materiałów. Nie powinna być to jedynie cienka folia wykonana z tworzyw sztucznych, gdyż bardzo szybko może się ona rozerwać i przestać spełniać swoją funkcję.

Zobacz maty ochronne pod fotelik samochodowy

 

Originally posted 2020-03-18 19:00:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *