w

Co musimy zapewnić dzieciom aby rosły w zdrowiu emocjonalnym?

tradycje rodzinne
tradycje rodzinne
  • Zdrowe emocje u dzieci są podstawą do stawania się zdrowymi dorosłymi, zdolnymi do radzenia sobie z życiem codziennym.

  • Należy wspierać dzieci z niskim poczuciem własnej wartości, ponieważ konsekwencje mogą wpływać na ich rozwój na przestrzeni lat.

  • Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła kampanię „Przywracamy dzieciom uśmiech”, skupiając się na wyzwaniach związanych z dostępem do edukacji, ubóstwem i zdrowiem psychicznym dzieci z Polski i Ukrainy.

Problemy zdrowia psychicznego szybko stają się najpilniejszymi, z dostępem do pomocy psychologicznej stanowiącym główne wyzwanie i kosztami prywatnej terapii przekraczającymi możliwości finansowe wielu rodzin.

Czując emocje takie jak radość, miłość, wdzięczność, nadzieja, śmiech i zachwyt, dzieci i młodzież mogą osiągnąć dobrostan psychiczny.

Fundacja zasłuchała się w głosy dzieci z Polski i Ukrainy, pytając, co daje im szczęście, co sprawia, że się cieszą, dlaczego powinniśmy pomagać innym i kim chcą się stać, gdy dorosną. Możesz posłuchać ich odpowiedzi na kanale YouTube Fundacji Świętego Mikołaja tutaj: https://youtu.be/F_IxR2EsBPA

W 2022 roku pomogliśmy psychologicznie ponad 9250 uczniom, finansując działania profilaktyczne, terapeutyczne i interwencyjne w szkołach, a także terapię dla dzieci z rodzin o niskich dochodach. Współpracujemy z siecią szkół z całej Polski, tworząc stałe mechanizmy solidarnościowej pomocy. Dla nauczycieli i pedagogów, którzy pracują z dziećmi każdego dnia, oferujemy warsztaty i bezpłatne uczestnictwo w grupach superwizyjnych z ekspertami – mówi Antonina Grządkowska z Fundacji Świętego Mikołaja.

Dla przykładu, 16-letni Dawid z małej wioski na Podkarpaciu, który boryka się z poważnymi zaburzeniami lękowymi uniemożliwiającymi mu uczęszczanie do szkoły, jest pod opieką fundacji od roku. Dawid, bardzo zdolny uczeń z obszerną wiedzą i wysokimi wynikami z pierwszej klasy, mieszka z babcią, utrzymując się z niewielkiej emerytury. Dzięki wsparciu fundacji uczestniczy w cotygodniowych sesjach z psychoterapeutą i korzysta z konsultacji psychiatrycznych.

Od 2019 roku fundacja rozszerzyła swoją pomoc na dzieci z Ukrainy. Do marca 2022 roku prowadziliśmy świetlicę dla dzieci w Mariupolu, a po jej zniszczeniu 19 grudnia otworzyliśmy świetlicę w Iwano-Frankiwsku, do której codziennie przychodzi 50 dzieci.

Od wybuchu wojny w całej Polsce powstało 126 Przystani Świętego Mikołaja – bezpiecznych miejsc dla dzieci z Ukrainy, które znalazły schronienie w Polsce. W Przystaniach zorganizowano 1000 godzin nauczania języka polskiego, odbyło się również 3500 zajęć i warsztatów. Około 1500 dzieci skorzystało z pomocy psychologa.

W Przystani Świętego Mikołaja w Warszawie każdego miesiąca kilkaset dzieci korzysta z bezpłatnej pomocy psychologicznej. W terapii są również dwie siostry, które z rodzicami uciekły przed wojną do Warszawy. Ich ojciec napisał do fundacji poruszający list: Wasz psycholog uratował życie moim dzieciom. Ich mama zmarła na zawał serca latem w Polsce, a ja zostałem samotnym ojcem z dwójką dzieci. Psychika moich dzieci została zniszczona. Pani psycholog Marianna pracowała za darmo z moimi dziećmi przez ponad pół roku i teraz dzieci w końcu zaczęły wychodzić z domu i się uśmiechać. Niech Bóg Was wszystkich strzeże za dobre serce i nieocenioną pomoc dzieciom. Będę Wam wdzięczny przez całe życie.


  1. 7 rzeczy, które musisz wiedzieć o penisie swojego syna
  2. Pokrowiec na wózek sklepowy- niezbędny podczas rodzinnych zakupów
  3. Pierwszy spacer z dzieckiem

 

Originally posted 2023-06-19 17:48:23.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *