Jak zaplanować lunchbox dla dziecka?

Lunchbox pudełko śniadaniowe

Zapewnienie dziecku odpowiedniego pożywienia jest bardzo ważne, dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat wygodnych lunchboxów dla dzieci. W takie specjalne boxy możemy włożyć zdrowe przekąski, owoce oraz warzywa, po które dziecko będzie mogło łatwo sięgnąć w szkole i poza domem.

Śniadanie do szkoły dla naszego dziecka – co można włożyć do lunchboxu?

W lunchboxie można umieścić na przykład: świeże warzywa i owoce, a także plastry chudego mięsa, jajko na twardo, masło orzechowe lub pastę orzechową.

Zastosowanie znajdą też produkty mleczne, takie jak plasterek sera, tarty ser, mleko lub ulubiony jogurt.

Nie można zapomnieć o odpowiednich płynach, zdecydowanie niezbędną jest woda. Nie należy zapominać o produktach bogatych w skrobię, takich jak chleb, bułka lub krakersy.

Praktyczne rozwiązania dla zapracowanych rodzin >>

lunchbox dla dziecka

Potrawy które pakujemy do lunchboxa powinny być bardzo proste i łatwe do przygotowania, a co ważne – gotowe do spożycia i apetyczne po kilku godzinach przechowywania w pojemniku na lunch. Potrawy, takie jak na przykład kanapki, można z pewnością przygotować wieczorem przed weekendem lub w weekend, co więcej – można je zamrozić. Jakie produkty można zamrozić?

Oto lista produktów, które można bezpiecznie mrozić:

  • Chleb
  • Gotowane Mięso
  • Ser
  • Masło orzechowe
  • Pieczona fasola
  • Jajka
  • Puree

Warto skorzystać z tych porad, by zaoszczędzić swój cenny czas.

Lunchbox dla dziecka – jak przechowywać żywność bezpiecznie?

Aby pożywienie było dłużej świeże warto dołączyć do lunchboxu owiniętą butelkę z mrożoną wodą, aby schłodzić pudełko na lunch. W pudełku powinno się umieszczać schłodzone produkty, gdyż zapewnia to ich dłuższą świeżość.

lunchbox dla dziecka

Dlaczego Twoje dzieci nie jedzą drugiego śniadania?

Niezjadanie śniadania może mieć różne przyczyny. Najprostszą z nich jest to, że nasz lunchbox nie podoba się dziecku. Być może chce ono jeść z takiego pudełka, jakie posiadają inne dzieci. Warto o to zapytać. Powinniśmy również być różnorodni w kwestii śniadań. Nasze dziecko może być po prostu znudzone codziennie tym samym śniadaniem.

O czym warto pamiętać? Kilka cennych rad dla rodziców.

1. Ważne jest, aby w dalszym ciągu oferować dziecku zdrowe pudełka na lunch na różne sposoby, by dziecko było zainteresowane pożywieniem.
2. Zachęcaj dziecko do jedzenia przed aktywnością i upewnij się, że ma na to czas w szkole.
3. Zawsze umieszczaj w pudełku świeże warzywa i owoce.
4. Jeśli nie masz czasu rano, to kanapki można bezpiecznie przygotować wieczorem i przechowywać do rana w lodówce lub też zamrozić.

 

Zobacz też:

Lunchbox dla dziecka b.box

Lunchbox dla dziecka, czyli co zrobić, że drugie śniadanie w szkole było zawsze zjedzone? 4 wskazówki na ciekawy lunchbox

Masz obawy przed podróżowaniem z dzieckiem? Po przeczytaniu tego artykułu znikną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *