w ,

Butelka Pura rośnie wraz z Twoim dzieckiem 

butelka pura

Butelka Pura: W dzisiejszych czasach dostęp do produktów jest tak duży, że trudno wybrać jedną spośród tysiąca ofert. Sprawy nie ułatwia fakt, że niektóre z nich na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne, ale w rzeczywistości różnią się od siebie pod względem jakości czy komfortu użytkowania. Szczególne znaczenie ma to w przypadku wyboru produktów dla najmłodszych, na przykład dziecięcych butelek. Tutaj priorytetem dla rodziców staje się bezpieczeństwo. Nie ma też co ukrywać, że wpływ na decyzję mają także względy ekonomiczne, nie wspominając już o rosnącej świadomości ekologicznej i potrzebie troski o środowisko.

Często rodzice polegają więc na poleceniach znajomych czy renomie danego produktu. A jedną z propozycji, która cieszy się niesłabnącą popularnością od jakiegoś czasu są butelki Pura. W czym tkwi ich fenomen? Producent zapewnia, że w parze z maksymalnym bezpieczeństwem leży tutaj także komfort użytkowania, a dodatkowo troska o ekologię, a to wszystko przy realizacji głównej zasady „jedno życie, jedna butelka”.

butelka pura

Czy każda butelka jest naprawdę bezpieczna?

O zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych trzeba dbać szczególnie. Z tego powodu istnieje szereg norm, które powinien spełniać każdy producent, zanim butelka trafi na sklepowe pułki. W praktyce jednak słowo „bezpieczeństwo” stało się zbyt powszechne. Wiele butelek, które spełniają prawne wymogi, tak naprawdę może szkodzić zdrowiu dziecka. Głównym problemem pozostają różnego rodzaju chemikalia i nieujawnione składniki. Sam plastik też nie jest pożądany, a mimo tego to właśnie z niego wykonuje się większość butelek dostępnych na rynku. 

KUP U WYŁĄCZNEGO DYSTRYBUTORA BUTELEK PURA >>

Butelki Pura przeciwstawiają się temu trendowi. Producent zapewnia, że nie tylko spełniają wymogi prawne, ale naprawdę są bezpieczna. Przede wszystkim przy ich tworzeniu nie wykorzystuje się ani grama plastiku. Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej odpowiedniej do zastosowań spożywczych oraz silikonu medycznego. Produkty oceniane są też dodatkowo przez niezależną stronę trzecią – MadeSafe. Co to oznacza? Przede wszystkim, że składniki i materiały wykorzystane przy produkcji butelki Pura zostały dokładnie przebadane pod kątem czynników rakotwórczych, toksyn czy substancji mogących wpływać na funkcjonowanie układu hormonalnego. Po kontroli składu przechodzą jeszcze testy laboratoryjne, by dodatkowo potwierdzić, że nie powodują szkód dla zdrowia dziecka. 

Butelka Pura: Jedna butelka na całe życie

Jednym z problemów, które pojawiają się przy kupowaniu butelki dla dziecka jest kwestia ciągłej ich wymiany. Z jednej strony taka butelka się zużywa, z drugiej dziecko może po prostu z niej wyrosnąć. Taka konieczność stoi w sprzeczności z nurtem zero waste, przyczynia się do niepotrzebnego zanieczyszczania planety, a przy tym generuje dodatkowe koszty. Najlepszym wyjściem wydaje się zminimalizowanie wyrzucanych śmieci.

butelka pura

Jedną z głównych idei producenta Pura było stworzenie butelki towarzyszącej dziecku przez cały okres jego dorastania. Rodzice zamiast zastępować ją kolejnym produktem wraz ze wzrostem swojego malucha muszą tylko wymienić wieczko. Ta sama butelka może więc najpierw być butelką dla niemowląt, potem przekształcić się w butelkę z korkiem niekapkiem, butelkę ze słomką, a nawet w butelkę sportową. To więc nie tylko rozwiązanie dobre dla planety, ale także dla portfela. 

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR BUTELEK PURA >>

Butelka Pura to możliwość utylizacji każdego elementu

Producenci troszczący się o ekologię dbają o generowanie jak najmniejszej ilości śmieci. Nie oznacza to jednak, że da się wyeliminować je całkowicie. Zresztą z biegiem lat może pojawić się konieczność wymiany poszczególnych elementów. Zdarza się także, że produkt ulega uszkodzeniu i należy zastąpić go nowym. Takich sytuacji nie sposób uniknąć, ale można zadbać, by każdy z elementów nadawał się do recyklingu. Tak jest w przypadku butelek Pura.

butelka pura

Butelka Pura pakowana jest w karton, który wystarczy wyrzucić do pojemnika na makulaturę. Elementy silikonowe, czyli przede wszystkim ustnik, można wrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne, by został poddany recyklingowi. Głowna, metalowa część butelki może natomiast zostać wykorzystana na przykład jako pojemnik na przekąski, a ostatecznie wyrzucona do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. 

WYŁĄCZNY DYSTRYBUTOR BUTELEK PURA >>

 


ZOBACZ TEŻ:

  1. Odpieluszkowanie w podróży – 12 najważniejszych wskazówek
  2. Lunchbox dla dziecka, czyli co zrobić, że drugie śniadanie w szkole było zawsze zjedzone? 4 wskazówki na ciekawy lunchbox
  3. Jak zaplanować lunchbox dla dziecka?

 

Originally posted 2021-01-13 10:15:56.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *