w ,

bbox – nowy kubek niekapek 360

bbox kubek niekapek

Australijska marka b.box, znana z kultowych bidonów, lunchboxów i termosów, wprowadza nową linię produktów – klasyczne kubeczki niekapki 360.

Firma, ciesząca się zaufaniem na rynku, kontynuuje innowacje i jakość, tworząc produkty, które zdobyły uznanie rodziców. Kluczem do ich oferty jest dbałość o składniki i etos marki.

Kubek niekapek 360

Kubek niekapek 360 to rodzaj kubka treningowego dla dzieci, który został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić picie z każdej strony krawędzi kubka, podobnie jak z normalnego kubka, ale bez ryzyka rozlania. Nazwa „360” odnosi się do tego, że dziecko może przyłożyć usta do dowolnego miejsca na obwodzie kubka i pociągnąć, aby wypić płyn.

Kubki niekapek 360 mają zazwyczaj silikonową lub innego rodzaju uszczelkę, która pozwala na przepływ płynu tylko wtedy, kiedy dziecko wykonuje ssący ruch. Gdy dziecko przestaje pić, uszczelka automatycznie się zamyka, zapobiegając wyciekom.

Kubki te są często używane jako etap pośredni między butelką a normalnym kubkiem i są polecane jako sposób na wspieranie prawidłowego rozwoju mięśni potrzebnych do picia i mówienia. Są popularne wśród rodziców, którzy chcą uniknąć bałaganu związanego z nauką dziecka samodzielnego picia.

Czym wyróżnia się kubek niekapek 360 od bbox?

 1. Kubek 360° bboxa umożliwia dzieciom picie z każdego miejsca na obwodzie kubka.
 2. Uszczelka aktywowana ustami, wykonana z silikonu, kontroluje przepływ płynu i zapobiega rozlewaniu.
 3. Szerokie, łatwe do chwytania uchwyty są przystosowane do małych rączek, wspierając samodzielne picie przez dzieci.
 4. Kubek ma dwie funkcje: z uchwytami opuszczonymi przeznaczony jest do picia, a z uchwytami podniesionymi – do podróży.
 5. Projekt z zatrzaskiem zapobiega przeciekom i utrzymuje higienę obrzeża do picia, co jest idealne podczas podróży.
 6. Przezroczysta pokrywka pozwala dzieciom obserwować wnętrze kubka, wspomagając koordynację wzrokowo-ruchową.
 7. Transparentna podstawa kubka umożliwia rodzicom kontrolę poziomu wody. Kubek ma pojemność 250 ml.
 8. Jest bezpieczny do mycia w zmywarce (tylko na górnym koszu) oraz do sterylizacji.

Kubek niekapek 360˚ został zaprojektowany z myślą o małych odkrywcach, którzy są gotowi na nowe wyzwania w nauce samodzielnego picia.

kubek niekapek bbox 360

kubek niekapek bbox 360

kubek niekapek bbox 360

Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi uszczelniającemu, maluchy mogą bez obaw ćwiczyć picie z obrzeża kubka, bez ryzyka rozlania napoju, co jest szczególnie przydatne podczas podróży czy spacerów.

Szerokie uchwyty nie tylko ułatwiają trzymanie kubka, ale także sprzyjają rozwojowi motoryki małej dziecka. Dwufunkcyjność kubka pozwala na łatwe przełączanie między trybem picia a trybem podróżnym, co zwiększa jego funkcjonalność.

Przezroczyste elementy kubka sprzyjają rozwijaniu przez dziecko umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, jednocześnie pozwalając rodzicom na łatwe monitorowanie ilości i rodzaju spożywanego płynu. Wygodny w codziennym użytkowaniu, łatwy w czyszczeniu i konserwacji, jest także kompatybilny ze sterylizatorami, co zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu higieny.

Dlaczego kubek niekapek wg niektórych rodziców nie jest dobry?

Kubek niekapek, mimo iż posiada wiele zalet, takich jak pomoc w ograniczeniu rozlewania się płynów, może budzić również pewne obawy i być przedmiotem dyskusji wśród rodziców i specjalistów zajmujących się rozwojem dzieci. Oto niektóre z powodów, dla których kubki niekapek mogą nie być polecane:

 1. Zwłoka w rozwoju umiejętności picia: Długotrwałe używanie kubka niekapek może opóźniać rozwój umiejętności korzystania z normalnego kubka, ponieważ dziecko nie uczy się kontrolować przepływu płynu do ust w naturalny sposób.
 2. Problemy z zębami: Stali pediatryczni wyrażają obawy, że ssanie długotrwale z kubków niekapek może wpływać na nieprawidłowy rozwój zgryzu i wpływać na rozwój zębów, podobnie jak ciągłe ssanie butelki czy smoczka.
 3. Ryzyko rozwoju próchnicy: Pozostawanie płynów zawierających cukry w kubku przez długi czas może zwiększać ryzyko próchnicy, szczególnie jeśli dziecko używa go jako butelki do spania z sokiem lub innymi słodzonymi napojami.
 4. Problemy z mową: Niektórzy eksperci sugerują, że nadmierne używanie kubków niekapków może wpłynąć na rozwój mięśni potrzebnych do mówienia, co może prowadzić do opóźnień w rozwoju mowy.
 5. Ryzyko zalegania płynów w uchu: Długotrwałe ssanie z kubka niekapka, szczególnie w pozycji leżącej, może zwiększać ryzyko zalegania płynu w uchu środkowym, co może prowadzić do infekcji ucha.
 1. Utrudnienie nauki prawidłowego picia: Kubki niekapki często wymagają ssania, które jest różne od naturalnego aktu picia z kubka. To może sprawić, że dzieci będą miały trudności z adaptacją do picia z otwartego kubka.
 2. Trudność w czyszczeniu: Kubki niekapek często mają wiele części i zakamarków, w których mogą gromadzić się resztki jedzenia i napojów, co stanowi ryzyko rozwoju bakterii i pleśni.
 3. Zachęcanie do ciągłego picia: Dzieci mogą przyzwyczaić się do ciągłego ssania z kubka niekapek, co może prowadzić do nadmiernej konsumpcji płynów i wpływać na apetyt na stałe jedzenie.

W związku z tym, wielu rodziców i specjalistów może zalecać ograniczenie używania kubka niekapek i stopniowe wprowadzanie dzieci do picia z otwartych kubków, aby wspierać prawidłowy rozwój umiejętności motorycznych i mowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *