w ,

4 najlepsze smoczki kauczukowe

Jeśli szukasz dla swojego dziecka smoczka, który będzie wykonany w 100% z naturalnych materiałów, najlepszym wyborem z pewnością okaże się kauczuk. Sok zbierany jest z drzewa, a następnie formowany w odpowiedni kształt, a proces ten można powtarzać nawet przez kilkadziesiąt lat.

Przez cały ten czas drzewo będzie siedliskiem ptaków i innych dzikich zwierząt. Sprawia to, że smoczek kauczukowy jest nie tylko naturalny, ale i przyjazny dla środowiska. Materiał to jednak dopiero pierwsze kwestia. Pozostaje jeszcze pytanie – jak wybrać najlepszy smoczek spośród ofert dostępnych na rynku? Najlepiej zwracając uwagę na takie kwestie jak autonomiczność, bezpieczeństwo i trwałość.

Czy smoczki kauczukowe są dobre?

Smoczki kauczukowe są ogólnie uważane za bezpieczne i skuteczne. Są wykonane z naturalnego kauczuku hevea, który jest antytoksyczny i antyalergiczny. Smoczki kauczukowe są zazwyczaj miększe i bardziej elastyczne niż smoczki silikonowe, co może być bardziej komfortowe dla niektórych dzieci.

Czym się różni smoczek silikonowy od kauczukowego?

Główne różnice między smoczkami silikonowymi a kauczukowymi to:

 • Materiał: smoczki silikonowe są wykonane z silikonu, który jest syntetycznym materiałem, a smoczki kauczukowe są wykonane z naturalnego kauczuku hevea.
 • Konsystencja: smoczki silikonowe są twardsze niż smoczki kauczukowe.
 • Odporność: smoczki silikonowe są bardziej odporne na uszkodzenia i zniekształcenia niż smoczki kauczukowe.
 • Zapach: smoczki silikonowe są bezzapachowe, a smoczki kauczukowe mają charakterystyczny zapach gumy.

Jakie smoczki są najzdrowsze?

Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że smoczki silikonowe są zdrowsze niż smoczki kauczukowe. Smoczki silikonowe są bardziej odporne na uszkodzenia i zniekształcenia, co zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy i wad zgryzu. Smoczki silikonowe są również bezzapachowe, co zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii.

Jaki smoczek najlepszy?

Logopeda może zalecić smoczek, który jest najlepszy dla rozwoju jamy ustnej dziecka. Ważne jest, aby smoczek był odpowiedni dla wieku i rozmiaru dziecka, a także aby był wykonany z bezpiecznego materiału. Logopeda może również zalecić, aby dziecko używało smoczka tylko w określonych sytuacjach, takich jak usypianie.

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wyboru smoczka dla dziecka:

 • Wybierz smoczek, który jest zgodny z normą EN 1400.
 • Wybierz smoczek, który jest odpowiedni dla wieku i rozmiaru dziecka.
 • Wybierz smoczek, który jest wykonany z bezpiecznego materiału, takiego jak silikon lub kauczuk hevea.
 • Wybierz smoczek, który jest łatwy do utrzymania w czystości.

Zalecenia logopedy dla wyboru smoczka:

 • Smoczek powinien być odpowiedni dla wieku i rozmiaru dziecka. Smoczek powinien być dostosowany do wielkości ust dziecka, aby nie powodował problemów z oddychaniem lub żuciem.
 • Smoczek powinien być wykonany z bezpiecznego materiału. Najlepiej wybierać smoczki wykonane z silikonu lub kauczuku hevea, które są antytoksyczne i antyalergiczne.
 • Smoczek powinien być łatwy do utrzymania w czystości. Smoczek należy myć w ciepłej wodzie z mydłem lub w specjalnym środku do czyszczenia smoczków.
 • Smoczek powinien być używany tylko w określonych sytuacjach. Nie należy pozwalać dziecku na ciągłe ssanie smoczka, ponieważ może to prowadzić do wad zgryzu.

Smoczki kauczukowe Natursutten (kupisz tutaj – link)

Natursutten to popularna duńska firma, która produkuje smoczki pozbawione alergenów, sztucznych barwników, substancji rakotwórczych czy zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego. Smoczki Natursutten są także wolne od parabenów i szkodliwego PVC. Brak szkodliwych substancji to tylko jeden z aspektów zapewniających bezpieczeństwo. Smoczek uspokajacz od Natusutten produkowany jest z jednego kawałka gumy. Brak połączeń i pęknięć sprawia, że nie mogą gromadzić się w nich zanieczyszczenia czy bakterie.

smoczki kauczukowe

Smoczki Natursutten są w 100% naturalne i biodegradowalne. Cechuje je większa miękkość niż w przypadku smoczków silikonowych. To sprawia, że dopasowują się do naturalnych ruchów ust dziecka, sprzyjając spokojowi i właściwemu kształtowaniu się mięśni. Dostępne są w dwóch stylach – w kształcie motylka lub okrągłym, a także w kilku rozmiarach. Dzięki temu nadają się dla dzieci od wieku niemowlęcego do 12 miesiąca życia.

Smoczki Natursutten (kupisz tutaj – link)

Smoczki kauczukowe Ecopacifier (kupisz tutaj – link)

Ecopacifier to kolejny świetny smoczek kauczukowy w 100% wykonany z naturalnej gumy bez żadnego dodatku chemicznych zmiękczaczy, barwników czy PVC. Ważnym aspektem produkcji smoczków Ecopacifier jest brak szkodzenia środowisku.

smoczki kauczukowe

Smoczki wykonywane są z kauczuku zyskanego na plantacji w Malezji. Gdy drzewa przestają produkować sok, są zbierane i wykorzystywane do produkcji ekologicznych mebli czy zabawek dla dzieci. Produkty od Ecopacifier występują w dwóch rozmiarach – dla dzieci w wieku od 0 do 6 miesięcy oraz dla tych powyżej 6 miesiąca życia. Dostępne są zarówno okrągłe, jak i ortodontyczne modele mające symulować karmienie piersią.

Smoczki kauczukowe Hevea (kupisz tutaj – link)

Hevea oferuje szeroki wybór kształtów smoczków wykonanych w 100% z naturalnej gumy. Rodzice mogą wybiera spośród koron, kwiatów, samochodów, UFO czy kaczek. Wszystkie modele produkowane są w ortodontycznej wersji – z okrągłym smoczkiem.

smoczki kauczukowe

Wykonywane są z jednego kawałka gumy, by nie było połączeń czy krawędzi, w których mógłby gromadzić się brud i bakterie. Przy ich produkcji nie wykorzystuje się także sztucznych barwników czy PVC. Smoczek kauczukowy jest pakowany w materiały z recyklingu i biodegradowalne. Produkty występują w dwóch rozmiarach przeznaczonych dla dzieci od 0 do 3 miesiąca życia oraz tych od 3 do 12 miesięcy.

Ten smoczek jako jeden z niewielu, który nie ma dodatku plastiku jest w 100% biodegradowalny – jeśli dziecko przestanie z niego korzystać to spokojnie możecie dodać smoczek do kompostownika, klub po prostu zakopać w ziemi. W ciągu 10 lat całkowicie ulegnie degradacji i nie musicie się niczym przejmować. Dodatkowo kupując tego rodzaju smoczek możecie być pewni, że opakowanie również jest wykonane ze 100% ekologicznych materiałów.

Smoczki HEVEA (kupisz tutaj – link)

Anatomiczne smoczki kauczukowe od Ummy (kupisz tutaj – link)

Ostatnia propozycja to smoczek uspokajacz Ummy od europejskiego producenta. Podobnie jak pozostałe propozycje nie zawiera chemicznych barwników, PVC czy innych zbędnych substancji. Smoczki montowane są ręcznie z trzech części połączonych płynną gumą i utrwalaną przez kilka dni w specjalnym piecu. Następnie poddawane są wielokrotnemu myciu, by usunąć z nich wszelkie szkodliwe związki chemiczne, a na końcu testowana jest ich trwałość.

Smoczek od Ummy nie tylko nie posiada pęknięć czy krawędzi, ale także ma trzy otwory wentylacyjne umieszczone na tarczy, by zmniejszyć podrażnienia skóry spowodowane kontaktem ze śliną. Smoczek anatomiczny świetnie dopasowuje się do kształtu buzi dziecka, pozwalając mu swobodnie poruszać ustami oraz wargami. Zapewnia to nie tylko maksymalny komfort, ale przede wszystkim sprzyja rozwojowi mięśni. Smoczki od Ummy występują w trzech rodzajach: ortodontycznym dla dzieci do 6 miesiąca życia, okrągłym przeznaczonym dla wieku od 0 do 12 miesięcy oraz wydłużonym – stworzonym z myślą o dzieciach powyżej 6 miesiąca życia.


 1. Nagła śmierć łóżeczkowa – polski startup wysle alert do rodzica
 2. Dlaczego warto kupić otulacz dla niemowlaka? Odpowiadamy!
 3. Leniwa niania – co zrobić?!
 4. Naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego – jakie wzory warto wybrać?

Originally posted 2021-01-04 15:46:55.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *