10 wątpliwości przy zakupie drewnianych zabawek [drewniane zabawki]

zabawki drewniane

Drewniane zabawki wracają do łask. Coraz więcej osób decyduje się zrezygnować na ich rzecz z plastikowych alternatyw. Za takim wyborem przemawiają przede wszystkim trwałość, estetyka wykonania i kwestie ekologiczne. Decyzja nie jest jednak prosta – rodzice mają wiele wątpliwości związanych z zakupem. A jakie są najczęstsze z nich?

Drewniane zabawki: Żegnajcie pieniądze

Drewniane zabawki są znacznie droższe niż te plastikowe. Niewątpliwie są warte swojej ceny, ale to nie zmienia faktu, że kwota, którą trzeba za nie zapłacić, może mocno nadszarpnąć domowy budżet. To, że uważasz je za warte każdej złotówki, wcale nie oznacza, że pieniądze potrzebne na zakup faktycznie pojawią się na koncie.

2. Doba nagle staje się krótsza

Kupisz dziecku kilka drewnianych zabawek i… czas zacznie się kurczyć. W końcu pobudzają one kreatywność i dostarczają tak wiele rozrywki, że można się w nich zakochać. Nagle okaże się, że trzy godziny gdzieś zniknęły. I nie dotyczy to tylko dzieci, ale również ich rodziców!

Drewniane zabawki, zabawki drewniane,tęcza grimms

3. Uzależnienie już od najmłodszych lat

Od nałogów powinniśmy trzymać się z daleka, a tym bardziej zadbać, by nasze dzieci w żadne nie wpadły. A zabawki drewniane z pewnością uzależniają. Gdy zobaczysz, jak wiele rozrywki dostarcza jedna, z pewnością będziesz chciał sięgnąć po kolejne. I tu można przejść znów do punktu pierwszego – żegnajcie, pieniądze!

Drewniane zabawki: Inni rodzice nie zrozumieją

Kiedy dasz się już wciągnąć w świat drewnianych zabawek, możesz z przerażeniem odkryć, że inni nie podzielają twojej pasji i miłości. Większość rodziców nawet nie słyszała o najbardziej popularnych drewnianych zabawkach w Europie, za to jest na bieżąco ze wszystkimi plastikowymi lalkami czy samochodami. Odniesiesz wrażenie, jakbyście rozmawiali w dwóch różnych językach.

5. A na Instagramie pełno inspiracji

Wydaje ci się, że do tej pory dużo czasu spędzałeś z twarzą w telefonie? Gdy odkryjesz konta na Instagramie poświęcone drewnianym zabawkom, będziesz spędzać całe godziny na scrollowaniu kolejnych postów. Twoja doba skróci się jeszcze bardziej.

6. Zakupy na ostatnią chwilę? W żadnym wypadku!

Zapomnij o zakupach na ostatnią chwilę. Drewniane zabawki nie są dostępne w pierwszym lepszym sklepie, a nawet jeśli masz jakiś w pobliżu, cena może cię zszokować. To oznacza planowanie prezentów szybciej i szukanie najlepszych ofert w internecie.

7. Kupowanie nagle staje się sportem

Szukanie okazji, nowych marek, większego wyboru czy oszczędności – to niezłe wyzwanie, niemal rywalizacja sportowa między innymi miłośnikami drewnianych zabawek. Kiedy jednak znajdziesz wreszcie wymarzony produkt w dobrej cenie, satysfakcja jest gwarantowana!

Drewniane zabawki: Oczekiwanie na nową ofertę

Premiera nowej zabawki ogłoszona. Z niecierpliwością oczekujesz jej, jakby to było święto. Czujesz się zainspirowany, podekscytowany. Czekasz i czekasz, walcząc ze swoim zniecierpliwieniem.

9. Rozczarowanie pustym magazynem

A kiedy nadejdzie czas wymarzonej premiery albo po prostu nagle znajdziesz wymarzoną zabawkę może się okazać, że nie ma jej w magazynie. Czasem unikniesz tej sytuacji, planując zakupy z wyprzedzeniem, ale nie zawsze – w końcu miłośników drewnianych zabawek takich jak ty jest mnóstwo.

10. Prezentowe dylematy

Gdy przyjaciele zapytają o zabawkę dla twojego dziecka, czy rzeczywiście powiesz im, czego chcesz? W końcu ceny mogą odstraszać, nawet jeśli znajdziesz zabawkę na promocji. Problemem jest także punkt 6 – o prezent będą musieli zatroszczyć się wcześniej. Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko rzeczywiście dostało idealny prezent, musisz samodzielnie tego dopilnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *