w

8 pytań, które pozwolą Ci wybrać idealny prezent dla dziecka

idealny prezent dla dziecka

Wszyscy uwielbiają dostawać ładne prezenty. W przypadku dzieci idealny prezent dla dziecka ma to o tyle większe znaczenie, że same nie są w stanie kupić sobie wszystkiego, co sobie wymarzą. Różnego rodzaju okazje takie jak święta czy urodziny to więc dla nich najlepsza szansa, by dostać upragnioną zabawkę. Gdy półki sklepowe uginają się od kolejnych propozycji, a coraz to nowe reklamy przekonują o tym, że warto kupić kolejną rzecz, podjęcie dobrej decyzji może wcale nie być proste. Jeśli też zmagasz się z tym problemem, przed zakupem odpowiedz na 8 pytań, które pomogą Ci wybrać idealny prezent dla dziecka.

 1. Czy wiesz, że dziecko chce dostać ten prezent?

  Może Ci się wydawać, że idealnym wyborem będzie na przykład zabawka edukacyjna czy książka, z której dziecko dowie się wielu nowych rzeczy. A może jakaś lalka wydaje Ci się o wiele ładniejsza niż ta reklamowana właśnie w telewizji? Niezależnie od tego, ile dziecko ma lat, pamiętaj jednak, by myśleć o nim i jego potrzebach, a nie o tym, co według Ciebie jest najlepsze. Najłatwiej wybrać idealny prezent dla dziecka, sięgając dokładnie po to, co ono samo by sobie kupiło, gdyby mogło podjąć decyzję. Może jest coś, czego zazdrości swoim kolegom? A może już od dawna słuchasz, jak opowiada o świetnej grze, książce czy wymarzonej zabawce?

   

 2. Czy Twoje dziecko jest fanem jakiejś kolekcji?

  Wiele zabawek sprzedawanych jest w osobnych zestawach. Obojętnie czy chodzi o klocki Lego, lalki Barbie czy tory wyścigowe, w przypadku tego rodzaju zabawek producenci często decydują się na wprowadzenie kilku zestawów w kolekcji czy konkretnych dodatków. Jeśli Twoje dziecko ma już tego rodzaju zabawkę, świetnym rozwiązaniem może być dokupienie kolejnego zestawu czy jakiegoś dodatku. W ten sposób masz gwarancję, że prezent się spodoba – wiesz już przecież, że danym zestawem dziecko bawi się dużo i chętnie. Nie ma więc ryzyka, że szybko zapomni o prezencie i rzuci go w kąt. 

   

 3. Czy idealny prezent dostosowany jest do wieku dziecka?

  Idealny prezent dla dziecka to też ten dostosowany do jego wieku. Jeśli kupisz zabawkę przeznaczoną dla starszych czy młodszych dzieci, okaże się bezużyteczny. Pamiętaj, że dzieci nie są cierpliwie, a argument, że coś spodoba się im w dalekiej przyszłości, na pewno do nich nie trafi. Wybierz prezent, z którego będą korzystać tuż po rozpakowaniu, a nie za kilka miesięcy czy lat. 

   

 4. Czy to trwały prezent, czy z ograniczoną datą ważności?

  To pytanie na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco dziwne. Wiele jest jednak prezentów, które z czasem się zużywają. I nie chodzi tu tylko o produkty spożywcze czy kosmetyki, które z upływem dni dosłownie znikają. W tej samej kategorii znajdują się też chociażby słuchawki, kable do ładowania czy nawet etui na telefony. Dziecko wprawdzie przez jakiś czas będzie z nich korzystać, ale szybko stracą na użyteczności. 

   

 5. Jak często dziecko będzie używać tego prezentu?

  Może Ci się wydawać, że udało Ci się znaleźć idealny prezent dla dziecka, ale zastanów się jeszcze, jak często będzie go używać. Takie gadżety jak dron czy hoverboard to bardzo spektakularne prezenty. Zwykle więcej czasu spędzają jednak w szafie i to z kilku powodów – na przykład ze względu na brak odpowiedniej pogody czy z uwagi na rodziców, którzy chcą nadzorować dziecko podczas każdej takiej zabawy.

   

 6. Czy ten prezent jest aktualny?

  Może dziecko jakiś czas temu było podekscytowane jakąś zabawką czy gadżetem i według Ciebie to idealny pomysł na prezent? Najpierw upewnij się jednak, że to wciąż aktualny pomysł. Moda i zainteresowania dziecka zmieniają się naprawdę szybko. Coś, co było aktualne jeszcze kilka miesięcy temu, teraz może już nie sprawić mu radości. 

   

 7. Czy nikt inny tego nie kupuje?

  Jedną z najważniejszych zasad jest upewnienie się, że Twój idealny prezent się nie dubluje. Dowiedz się, czy inni goście nie wpadli na ten sam pomysł. Wprawdzie jeśli masz paragon, prezent zwykle można zwrócić. Lepiej jednak uniknąć zbędnego zamieszania.

   

 8. Czy idealny prezent dla dziecka to doświadczenie?

  Może zamiast standardowego prezentu warto podarować dziecku coś niematerialnego? To może być wyjście do parku rozrywki, udział w jakimś wydarzeniu czy bilety na koncert. Wprawdzie takie prezenty mogą wydawać się mniej praktyczne – dziecko wykorzysta je w jeden dzień. Pamiętaj jednak, że to, co ma większe znaczenie niż jakiekolwiek przedmioty, to właśnie wspomnienia. Fundując dziecku niezapomniane wrażenia, możesz sprawić mu znacznie więcej radości niż przy zakupie zabawki. 

[ux_products style=”shade” col_spacing=”normal” depth=”1″ slider_nav_style=”circle” ids=”56062,56084,56092,55983″ image_height=”200%” image_size=”medium” image_hover=”overlay-add” image_hover_alt=”zoom-long” text_size=”large” text_hover=”hover-slide”]

 


Zobacz też:

Butelka Pura rośnie wraz z Twoim dzieckiem 

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Dlaczego dzieci kochają pluszaki?

Originally posted 2021-02-21 11:14:19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *