w

Jak wybrać wózek dla niemowlaka?

jak wybrac wozek dla niemowlaka

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka bez wątpienia jest wózek. Będzie on wpływał na komfort użytkowania tego pojazdu przez opiekunów, a także wygodę malucha. Dlatego warto dokładnie przeanalizować obecną ofertę takich pojazdów, aby wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania. Ze względu na to, że nierzadko kupno wózka dla niemowlaka jest sporym obciążeniem finansowym, najlepiej zacząć jak najwcześniej szukać idealnego modelu. Czym kierować się wybierając wózek dla niemowlaka? Podpowiadamy.

Wymiary wózka dla niemowlaka

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając wózek dla niemowlaka, jest jego waga. Ten aspekt powinien być dopasowany do naszych indywidualnych preferencji, ale przede wszystkim tego, w jaki sposób zamierzamy go wykorzystywać.

W przypadku wagi wózka należy uwzględnić również to, gdzie mieszkamy. Jeżeli na przykład nasze mieszkanie znajduje się w bloku bez windy, wówczas lepiej postawić na lżejszy wózek dla niemowlaka niż w sytuacji, kiedy mieszkamy na parterze lub w domu jednorodzinnym. Jeżeli jednak wózek sporo waży, opiekunowie mogą mieć problem, aby na przykład włożyć go do bagażnika.

Wśród istotnych aspektów dotyczących rozmiarów wózka dla niemowlaka warto uwzględnić nie tylko jego wielkość, ale także rozmiar i materiał, z jakiego wykonane są koła. Te z kolei powinny być dopasowane po powierzchni, po której zamierzamy poruszać się z wózkiem.

Dlatego, jeżeli na przykład zamierzamy poruszać się na wsi, lepiej postawić na model z odpowiednią amortyzacją. Jego koła powinny być skrętne. Z kolei w mieście lepiej sprawdzają się duże koła wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Z jakich materiałów wykonany jest wózek?

Ze względu na to, że wózek dla niemowlaka często jest inwestycją na dłuższy czas, ponieważ stawiając na model dwa w jednym lub trzy w jednym będziemy mogli go wykorzystywać przez kilka lat, warto więc zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany.

Z jednej strony powinien być wykonany z wysokiej jakości, odpornych na zabrudzenia czy przecieranie tkanin, lecz jednak muszą one gwarantować maluchowi komfort. Oznacza to, że materiał, z którego wykonana jest gondola, musi gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza latem. Z kolei trzymać ciepło zimą. Najlepiej, jeżeli tapicerka gondoli jest zdejmowana, aby można ją było wyprać. 

Zwróćmy uwagę również na jakość materacyka, aby był sprężysty i gwarantował maluchowi odpowiednie podparcie. Jest to istotne, zwłaszcza jeżeli zamierzamy wybierać się z maluchem na dłuższe spacery.

Podczas wyboru wózku dla niemowlaka możemy zwrócić uwagę również na sposób mocowania gondoli, a także łatwość jej wpinania i wypinania, a także dostępny w zestawie kosz na zakupy i inne akcesoria.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *