4 najlepsze smoczki kauczukowe

smoczek kauczukowy hevea

Jeśli szukasz dla swojego dziecka smoczka, który będzie wykonany w 100% z naturalnych materiałów, najlepszym wyborem z pewnością okaże się kauczuk. Sok zbierany jest z drzewa, a następnie formowany w odpowiedni kształt, a proces ten można powtarzać nawet przez kilkadziesiąt lat.

Przez cały ten czas drzewo będzie siedliskiem ptaków i innych dzikich zwierząt. Sprawia to, że smoczek kauczukowy jest nie tylko naturalny, ale i przyjazny dla środowiska. Materiał to jednak dopiero pierwsze kwestia. Pozostaje jeszcze pytanie – jak wybrać najlepszy smoczek spośród ofert dostępnych na rynku? Najlepiej zwracając uwagę na takie kwestie jak autonomiczność, bezpieczeństwo i trwałość.

Smoczki kauczukowe Natursutten

Natursutten to popularna duńska firma, która produkuje smoczki pozbawione alergenów, sztucznych barwników, substancji rakotwórczych czy zaburzających funkcjonowanie układu hormonalnego. Smoczki Natursutten są także wolne od parabenów i szkodliwego PVC. Brak szkodliwych substancji to tylko jeden z aspektów zapewniających bezpieczeństwo. smoczek uspokajacz od Natusutten produkowany jest z jednego kawałka gumy. Brak połączeń i pęknięć sprawia, że nie mogą gromadzić się w nich zanieczyszczenia czy bakterie.

smoczki kauczukowe

Smoczki Natursutten są w 100% naturalne i biodegradowalne. Cechuje je większa miękkość niż w przypadku smoczków silikonowych. To sprawia, że dopasowują się do naturalnych ruchów ust dziecka, sprzyjając spokojowi i właściwemu kształtowaniu się mięśni. Dostępne są w dwóch stylach – w kształcie motylka lub okrągłym, a także w kilku rozmiarach. Dzięki temu nadają się dla dzieci od wieku niemowlęcego do 12 miesiąca życia.

Smoczki Natursutten kupisz na stronie Hulahop.pl

Smoczki kauczukowe Ecopacifier

Ecopacifier to kolejny świetny smoczek kauczukowy w 100% wykonany z naturalnej gumy bez żadnego dodatku chemicznych zmiękczaczy, barwników czy PVC. Ważnym aspektem produkcji smoczków Ecopacifier jest brak szkodzenia środowisku.

smoczki kauczukowe

Smoczki wykonywane są z kauczuku zyskanego na plantacji w Malezji. Gdy drzewa przestają produkować sok, są zbierane i wykorzystywane do produkcji ekologicznych mebli czy zabawek dla dzieci. Produkty od Ecopacifier występują w dwóch rozmiarach – dla dzieci w wieku od 0 do 6 miesięcy oraz dla tych powyżej 6 miesiąca życia. Dostępne są zarówno okrągłe, jak i ortodontyczne modele mające symulować karmienie piersią.

Smoczki kauczukowe Hevea

Hevea oferuje szeroki wybór kształtów smoczków wykonanych w 100% z naturalnej gumy. Rodzice mogą wybiera spośród koron, kwiatów, samochodów, UFO czy kaczek. Wszystkie modele produkowane są w ortodontycznej wersji – z okrągłym smoczkiem.

smoczki kauczukowe

Wykonywane są z jednego kawałka gumy, by nie było połączeń czy krawędzi, w których mógłby gromadzić się brud i bakterie. Przy ich produkcji nie wykorzystuje się także sztucznych barwników czy PVC. smoczek kauczukowy jest pakowany w materiały z recyklingu i biodegradowalne. Produkty występują w dwóch rozmiarach przeznaczonych dla dzieci od 0 do 3 miesiąca życia oraz tych od 3 do 12 miesięcy.

Ten smoczek jako jeden z niewielu, który nie ma dodatku plastiku jest w 100% biodegradowalny – jeśli dziecko przestanie z niego korzystać to spokojnie możecie dodać smoczek do kompostownika, klub po prostu zakopać w ziemi. W ciągu 10 lat całkowicie ulegnie degradacji i nie musicie się niczym przejmować. Dodatkowo kupując tego rodzaju smoczek możecie być pewni, że opakowanie również jest wykonane ze 100% ekologicznych materiałów.

Smoczki HEVEA kupisz na stronie polskiego dystrybutora: smoczki HEVEA 

Anatomiczne smoczki kauczukowe od Ummy

Ostatnia propozycja to smoczek uspokajacz Ummy od europejskiego producenta. Podobnie jak pozostałe propozycje nie zawiera chemicznych barwników, PVC czy innych zbędnych substancji. Smoczki montowane są ręcznie z trzech części połączonych płynną gumą i utrwalaną przez kilka dni w specjalnym piecu. Następnie poddawane są wielokrotnemu myciu, by usunąć z nich wszelkie szkodliwe związki chemiczne, a na końcu testowana jest ich trwałość.

smoczek od Ummy nie tylko nie posiada pęknięć czy krawędzi, ale także ma trzy otwory wentylacyjne umieszczone na tarczy, by zmniejszyć podrażnienia skóry spowodowane kontaktem ze śliną. smoczek anatomiczny świetnie dopasowuje się do kształtu buzi dziecka, pozwalając mu swobodnie poruszać ustami oraz wargami. Zapewnia to nie tylko maksymalny komfort, ale przede wszystkim sprzyja rozwojowi mięśni. Smoczki od Ummy występują w trzech rodzajach: ortodontycznym dla dzieci do 6 miesiąca życia, okrągłym przeznaczonym dla wieku od 0 do 12 miesięcy oraz wydłużonym – stworzonym z myślą o dzieciach powyżej 6 miesiąca życia.

5 thoughts on “4 najlepsze smoczki kauczukowe

  1. Pingback: Oznaczenia plastiku - rodzaje plastiku | Mamydziecko.pl

  2. Pingback: Jak wybrać prezent dla dziecka? | Porady i inspiracje dla rodziców

  3. Pingback: TOP 10: e-sklepy dziecięce, które pokochasz Ty i Twoje dziecko | Porady i inspiracje dla rodziców

  4. Pingback: Jak jakościowo spędzać czas z dzieckiem? | Porady i inspiracje dla rodziców

  5. Pingback: Jak rozmawiać z dzieckiem? Słowa, które sprawią dają radość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *