w

3 cechy, które posiadają dobrej jakości kapcie do przedszkola

kapcie do przedszkola
kapcie do przedszkola

Wybór kapci do przedszkola to wcale nie tak prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. To właśnie one w bardzo dużym stopniu odpowiadają za komfort dziecka, więc ich zakupowi poświęcić należy nieco więcej czasu. Czym charakteryzują się dobrej jakości kapcie do przedszkola? Podpowiadamy.

Jakie kapcie wybrać do przedszkola?

Wiek przedszkolny to dla dzieci okres ogromnej ruchliwości. W domu maluchy najczęściej chodzą boso i należy wiedzieć, że w tym wieku jest to dla nich najlepsze rozwiązanie. Nie jest to jednak możliwe w przedszkolu, więc konieczny będzie wybór odpowiednich kapci. Duży wybór różnego rodzaju modeli znaleźć można wyszukując frazę kapcie Superfit

Dziecięce stopy wyposażone są w receptory czuciowe, które odgrywają ważną rolę w procesie nauki operowania własnym ciałem. Ważne jest więc aby wybrane kapcie miały cienką strukturę, która sprawiać będzie wrażenie jakby dziecko chodziło boso. Należy pamiętać, że kapcie przedszkolne mają za zadanie pełnić funkcje ochronne, a nie korekcyjne.

Często można spotkać się z opinią, że obuwie przedszkolne powinno sztywno trzymać kostkę i zapewniać stabilne podparcie. Nie jest to prawda. Proces kostnienia dziecięcej stopy trwa aż do 8. roku życia. Do tej pory wszystko, co jest na nią założone ma wpływ na jej kształtowanie. Odpowiedni dobór kapci zmniejsza ryzyko powstawania wad.

3 cechy dobrej jakości kapci do przedszkola

Przede wszystkim powinny być one łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Rodzic nie zawsze będzie towarzyszyć dziecku podczas zmiany obuwia, więc warto ułatwić maluchowi drogę ku samodzielności. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są kapcie wsuwane lub na rzepy. Wysokiej jakości but powinien także z łatwością dostosować się do stopy dziecka.

Drugą cechą jakościowych kapci przedszkolnych są wysokiej klasy materiały, z których są stworzone. Powinny one posiadać właściwości przepuszczające powietrze. Odpowiednią cyrkulację zapewniają naturalne materiały. Należy pamiętać, że przepocenie stopy może prowadzić do rozwoju bakterii oraz chorób takich jak grzybica. 

Dobrej jakości but powinien zawierać także profesjonalną wkładkę wewnętrzną. Dzieci w tym wieku szybko rosną, a więc wkładka powinna być dobrze dopasowana do zmieniającego się kształtu stopy dziecka. Podeszwa powinna zginać się w ⅓ długości stopy licząc od palców. Pięta powinna być z kolei usztywniona, a buty powinny być najszersze na wysokości palców. Wkładka powinna być wykonana z oddychającego materiału. 


  1. Stroje karnawałowe dla chłopców – najlepsze inspiracje i pomysły
  2. Deska Wobbel: jak powstała pierwsza deska do balansowania
  3. Pomidorowa dla dzieci – smaczna klasyka
  4. Istota Pedagogiki Montessori

Originally posted 2022-08-30 08:18:44.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *