32 najlepsze drewniane zabawki

drewniane zabawki

Choć obecnie producenci oferują dzieciom przede wszystkim zabawki plastikowe, te wykonane z drewna na pewno nie wyjdą z łask. Nie tylko świetnie wyglądają i umożliwiają dzieciom zabawę na wiele sposobów, ale jednocześnie są to także zabawki ekologiczne. Nie mają także negatywnego wpływu na zdrowie dziecka – wykonuje się je z materiału przyjaznego środowisku i bezpieczeństwu malucha, a do tego bez chemicznych dodatków.

Zabawa przez długi czas
Zabawki plastikowe szybko zostają rzucone w kąt z dwóch powodów – łatwo je uszkodzić podczas zabawy, gdyż plastik nie jest wytrzymały, a ponadto nie pozostawiają zbyt dużego pola dla wyobraźni. Ze względu na wszystkie błyszczące, świecące czy wydające dźwięki elementy narzucają dziecku formę zabawy. Inaczej jest w przypadku produktów z drewna. Tutaj prosta forma pozwala dziecku wykorzystać zabawkę na naprawdę wiele sposobów, a możliwości są praktycznie niezliczone. Drewno jest też bardziej solidne niż plastik, dlatego również ryzyko uszkodzenia Zabawki jest znacznie mniejsze. Bywa, że drewniane zabawki przekazywane są z pokolenia na pokolenie, wciąż zachowując swój pierwotny wygląd.

Najlepsza inwestycja
drewniane zabawki często są droższe od tych plastikowych, jednak warto zadbać o to, by dziecko miało w swoim pokoju choć jedną. Prawdopodobnie będzie bowiem ona należeć do jego ulubionych i podczas gdy inne będą odchodzić w niepamięć czy zostaną wyrzucone, kiedy dziecko przypadkiem je zniszczy, po zabawkę z drewna maluch wciąż będzie sięgać z takim samym entuzjazmem.

 

Drewniane klocki

tęcza Grimm's

Układanki magnetyczne

Drewniane auta

Zabawki drewniane do ciągnięcia

Drewniane grzechotki

Drewniane układanki

One thought on “32 najlepsze drewniane zabawki

  1. Pingback: Dlaczego zabawki drewniane to doskonały prezent? Oto 9 powodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *