szklana butelka dla niemowlaka

Wiele osób obawia się zestawiać same określenia „szkło” i „dzieci” ze sobą. Pochodzi to oczywiście z wydaje się zdroworozsądkowego podejścia rodziców, którzy martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Należy jednak zacząć obalać mity krążące w tym rodzicielskim światku i propagować wiedzę o tym, że szklana butelka, nie tylko nie jest czymś złym lub niebezpiecznym, ale wręcz przeciwnie pomaga dawać dziecku to, co najlepsze! Warto jest również brać pod uwagę fakt, że delikatnie cięższa szklana butelka szybciej i łatwiej pomaga dziecku wyćwiczyć jego rękę. To ważne dla jego rozwoju!

 

Oto jednak kilka głównych powodów uświadamiających nam, że to właśnie szklane butelki dla dzieci są lepszym rozwiązaniem:

  1. Zdrowie dziecka – większość plastikowych butelek jest wykonana z poliwęglanu, który może się wydzielać do mleka i zaburzać gospodarkę hormonalną w organizmie!
  2. Szkło nie zawiera w sobie BPA.
  3. Smak – plastik niejednokrotnie pozostawia posmak podawanego wcześniej z nim napoju. Mleko po soczku? Zapomnij, że będzie takie samo…
  4. Higiena – szkło nie tylko nie pozostawia na sobie smaku i zapachu, ale ponadto nie absorbuje szkodliwych substancji i chemikaliów do podawanych w nim napojów!
  5. Trwałość – szkło hartowane, z którego wykonana jest większość butelek dla dzieci, jest trwalsze niż plastik!
    6 Dbałość o środowisko, w którym Twojemu dziecku przyjdzie żyć – szklane butelki łatwo poddamy recyklingowi, plastikowe zostaną z nami niestety jeszcze bardzo długo…
https://mamydziecko.pl/produkt/szklany-bidon-drinkadeux-szary-drinkadeux/