Zdrowy i pyszny lunchbox do szkoły

Jak wybrać lunchbox?

Szkoła to miejsce, w którym każde dziecko spędza w ciągu tygodnia w sumie kilkadziesiąt godzin. Aby mogło skutecznie przyswajać wiedzę, konieczne jest zadbanie o dostarczenie organizmowi odpowiedniego jedzenia. Warto, by posiłki były jak najzdrowsze i pozbawione zbędnych ulepszaczy. Aby mieć pewność, że rzeczywiście dziecko je zdrowo i naturalnie, najlepiej jedzenie przygotowywać w domu i zapakować w lunchbox.

Propozycje lunchboxów

Pudełek śniadaniowych jest obecnie w sklepach naprawdę wiele, dlatego każdy może znaleźć propozycję idealną dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład pudełko śniadaniowe Sistema, które zamykane jest na specjalne klipsy.

 

Lunchboxy Sistema
Lunchboxy Sistema®
Lunchboxy Sistema®
Lunchboxy Sistema®

Kilka przegródek pozwala na zapakowanie poszczególnych porcji jedzenia – zarówno sałatek, owoców, jak i ryżów czy makaronów. Ponadto pojemnik wyposażony jest w kubeczek umożliwiający przechowywanie sosu czy jogurtu.

Inną propozycją jest pudełko śniadaniowe Skip Hop z dwiema dużymi przegrodami. Dzięki uszczelce znajdującej się na pokrywce można być pewnym, że nic nie wycieknie z wnętrza. Mniejsza komora będzie idealna do przechowywania przekąsek.

lunchbox Pudelko sniadaniowe Skip Hop Sowa
lunchbox Pudelko sniadaniowe Skip Hop Sowa
lunchbox Pudelko sniadaniowe Skip Hop Sowa
lunchbox Pudelko sniadaniowe Skip Hop Sowa

 

Lunchbox powiększony

Penny Scallan Design to z kolei lunchbox powiększony, zaprojektowany z myślą o dzieciach, którym zawsze dopisuje apetyt. Tego rodzaju pudełko śniadaniowe jest bardzo lekkie, a przede wszystkim niezwykle pojemne. Wnętrze pokryte jest folią termoizolacyjną, która pozwala zachować posiłek w odpowiedniej temperaturze. Pudełko zamykane jest na zamek, a wygodna rączka umożliwia przenoszenie go z miejsca na miejsce.

Co zapakować do lunchboxa?


Odpowiednie pudełko to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze zapełnić je pożywną i zdrową zawartością. W pudełku śniadaniowym oprócz tradycyjnych kanapek mogą się znaleźć przede wszystkim pożywne sałatki. Trzeba jednak zadbać o to, by były one sycące, a więc dodać do nich na przykład kurczaka czy ser feta. Nie można zapomnieć także o codziennej porcji witamin. Warto, by w pudełku znalazł się jakiś owoc – na przykład banan czy winogrona.

 

Jakość posiłków ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju niemowlęcia

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *