Zabawki Grimm’s inspirowane Montessori

Fascynacja dzieci jednym – z punktu widzenia dorosłych-zwykłym przedmiotem wydaje się nieodgadniona, tym bardziej że maluch potrafi zobaczyć w prostym patyku konika, włócznię, księżniczkę czy samolot. Jeśli spojrzymy na to oczami naszego malucha, zobaczymy potencjał, jaki kryje się w nieskomplikowanej przecież strukturze.

Kreatywność dzieci tak naprawdę nie ma granic, właściwie wspierana nie zostanie zapomniana. Nieodłącznym elementem, który będzie wspomagał dziecko, są drewniane zabawki, które szczęśliwie od kilku lat królują w wielu dziecięcych pokojach, żłobkach i przedszkolach.

Drewniane zabawki Grimms — tajemnica dziecięcej wyobraźni

Niegdyś drewniane zabawki były jedynymi, jakimi mieli okazję bawić się nasi dziadkowie. Później niesłusznie zarzucone, na rzecz gotowych produktów, które także nazywały się zabawkami, czekały cierpliwie na powrót w swojej lepszej formie.

grimms toys drewniane zabawki tęcza 6 czesci

Kreatywność malucha wiąże się z ciekawością pierwszego spojrzenia, dotknięcia, smakowania. Według najlepszej filozofii dotyczącej wychowania i edukacji dzieci — Montessori – dziecko jest geniuszem samym w sobie. To człowiek o konkretnym potencjale, który nie może zostać zamknięty w sztampowych rozwiązaniach.

drewniane klocki grimms

Stąd też zabawki Grimms uznawane są za najlepsze pod wieloma względami. Pozwalają one na indywidualny rozwój, stymulują do działania, a ich wyjątkowość sprawia, że stają się one prawdziwym towarzyszem w poznawaniu świata i nauce.

Świat poznał zabawki Grimms

drewniane zabawki pozwalają na stworzenie własnej przestrzeni, każdorazowo innej i opowiadającej zupełnie inną historię. Niemieckie zabawki Grimms są w istocie prostymi, a jednocześnie unikatowymi pod każdym względem. Głębia kolorów stymuluje i koloruje dziecięcy świat, zapraszając do fantastycznej zabawy i nauki.

drewniane klocki grimms zabawki

zabawki Grimms są tworzone przez niemiecką firmę rodzinną. Wszystkie drewniane zabawki, które są ich dziełem, wpierw są odpowiednio projektowane i dopasowywane do konkretnych grup wiekowych. Można powiedzieć, że zabawki Grimms są idealnie wpisane, w podział, którego dokonuje akademia Montessori. W bogatej ofercie znajdują się więc tradycyjne klocki, inspirujące wieże, a także zabawki monochromatyczne, kreatywne puzzle i zestawu ułatwiające naukę czytania, liczenia czy logicznego myślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *