Top 5 gadżetów na bezstresową podróż z dzieckiem

Podróżowanie z dzieckiem niejednokrotnie przypomina wielką wyprawę na Mount Everest. Zamiast jednej, poręcznej torebki zabieramy największą, a postoje planujemy nie tylko po to, żeby zatankować samochód. Na szczęście właściwie dopasowane akcesoria dla dzieci pozwolą uczynić nawet najdłuższą wyprawę w miłe dla wszystkich przeżycie, które bynajmniej nie będzie kojarzyło się ze stresem i nerwami.

Butelki, które musisz spakować

Kompletując torbę podróżną malucha wszystko wydaje się konieczne, począwszy od mleka, poprzez butelki, pieluszki, nocnik czy zabawki. Te wszystkie rzeczy zajmują wiele miejsca, a niektóre z nich — z racji swojej niedoskonałości — mogą okazać się kompletną porażką.

Przykładem może być mleko dla niemowlaka, które należy zapakować do szczelnego pojemnika, a osobno zabrać uprzednio podgrzaną wodę. Jeśli jednak kupimy butelkę zintegrowaną z pojemnikiem na mieszankę wszystkie konieczne rzeczy są uporządkowane i właściwie przygotowane.

Co więcej, butelki podróżne dla niemowląt z dozownikiem na mleko mają odpowiedni kształt dopasowany do karmienia malucha w samochodowym foteliku.

Przy dłuższych podróżach sprawdzają się doskonale termobutelki, które utrzymują stałą temperaturę wody czy uprzednio przygotowanego mleka. To rozwiązanie jest także doskonałe w przypadku, w którym maluch karmiony jest mlekiem matki. Z oczywistych względów to nie powinno być nadmiernie podgrzewane, co w warunkach podróży jest trudne.

Inne akcesoria dla dzieci przydatne w podróży

Kwestia karmienia jest jedną z najważniejszych, ale w podróży praktycznie wszystko ma znaczenie. Nadmierne nasłonecznienie miejsca podróżowania malca może przemienić nawet krótkodystansowe przeprawy samochodem w koszmar. Świecące w oczy dziecka słońce nie pozwala na spokojną podróż, a tym bardziej niezmąconą niczym drzemkę.

Dlatego wyliczając akcesoria dla dziecka, które należy zabrać ze sobą nie można zapomnieć o osłonkach i roletach przeciwsłonecznych do samochodu.

Starsze maluchy, które pożegnały się z pieluszką, albo są w trakcie odpieluszkowania nie powinny rozstawać się ze swoją toaletą. Rodzice tych pociech powinni zadbać, by w ich bagażu nie zabrakło miejsca na turystyczny nocnik z jednorazowym wkładem lub nakładkę na toaletę.

Dziecko zadowolone z podróży to takie, które ma możliwość zabawy. Starsze ucieszą się ze specjalnych stolików samochodowych, czy też uchwytów na tablet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *