Sprawdzone pomysły na prezent na roczek

Pierwsze urodziny dziecka to szczególna okazja, by kupić maluchowi prezent. Wybór w sklepach jest naprawdę duży, toteż mogą się pojawić trudności z wybraniem najlepszej propozycji. Istnieje jednak kilka sprawdzonych rozwiązań na udany prezent dla dziecka z okazji pierwszych urodzin.

Jeździki

Jednym z prezentów na roczek, które sprawdzą się w przypadku każdego malucha, z pewnością są wszelkiego rodzaju jeździki. Mogą mieć różne kształty – często imitują samochody czy zwierzaki. Dzięki nim dziecko może nie tylko się bawić, ale przy okazji rozwijać zdolności psychoruchowe.

Domki i namioty

Dzieci już od najmłodszych lat swojego życia uwielbiają tworzyć różnego rodzaju bazy, chować się za kołdrami i zasłonami, a także tworzyć małe domki z przeróżnych rzeczy. Można więc ułatwić dziecku zabawę i kupić gotowe domki albo namioty. Do niektórych z nich dołączane są nawet specjalne pisaki, dzięki którym można ozdobić ściany domku.

Skoczki i bujacze

Jeśli nie ma się pomysłu, jaki prezent na roczek kupić, można pomyśleć również o skoczkach. Małe dzieci uwielbiają bowiem podskakiwać. W tak młodym wieku trudno im jednak samodzielnie oderwać pupę od podłoża, jednak dzięki skoczkom wychodzi im to o wiele lepiej. Dobrym pomysłem mogą się okazać także różnego rodzaju bujacze, choćby ponadczasowy konik na biegunach. Warto wspomnieć, że bujane zabawki świetnie stymulują układ przedsionkowy.

Drewniane klocki

Każde dziecko uwielbia budować z klocków, a wybór w sklepach jest naprawdę ogromny. Klocki mają nie tylko ciekawe kształty i dostosowane są do wieku dziecka, ale także produkowane są w różnorodnych kolorach, które świetnie przyciągają uwagę malucha i sprawiają, że klocki wydają mu się jeszcze bardziej atrakcyjne. Warto też pomyśleć o klockach, z których dziecko będzie mogło budować wieżę. Wielką frajdą dla malucha jest bowiem burzenie budowli wzniesionej samodzielnie czy przy pomocy rodzica.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *