Porównanie nocniczków turystycznych

Nocnik turystyczny to produkt, który trzeba mieć, gdy w domu jest małe dziecko. Przydaje się nie tylko na etapie rezygnowania z pieluch i odpieluchowania, ale także później, do czasu aż Maluch nie nauczy się w pełni kontrolować swych potrzeb fizjologicznych.

Na rynku jest kilka możliwości do wyboru. Trzy nocniki: TRON, POTETTE PLUS 2W1 i OXO zasługują na uwagę. Warto sprawdzić czym się różnią i który wybrać?

TRON – tekturowy nocnik przypominający po rozłożeniu cylinder z chłonnym wkładem wewnątrz.

Jest zdecydowanie najmniejszym i najbardziej poręcznym nocnikiem. Można go wsunąć nawet do obszerniejszej kieszeni. Superlekki, bardzo wytrzymały (nie zarwie się pod ciężarem dziecka na 100%), higieniczny i niekłopotliwy. Idealny na wycieczki i wszędzie tam, gdzie każdy centymetr i gram robią różnicę. Maluch może nosić go we własnym małym plecaczku i nikt się nawet nie zorientuje. Fajne rozwiązanie na wycieczki przedszkolne. Dobrze sprawdza się także w razie choroby lokomocyjnej.

Problematyczna jest jego jednorazowość. Z jednej strony czystość i „bezobsługowość” z drugiej brak ekonomii. Jeżeli dziecko korzysta z niego incydentalnie nie ma kwestii. Jednak, gdy miałby być rozwiązaniem na co dzień zadziała efekt skali i pomimo niskiej ceny 1 sztuki, wydatki będą znaczne. A przy tym nie da się korzystać z niego tak jak z nocników opisanych poniżej.

POTETTE PLUS 2w1 i OXO dwa bardzo podobne produkty. Deska + nóżki, które można ustawić w 3 pozycjach tak by nocnik służył jako nocnik, deska na toaletę i by można go było złożyć. Do tego jednorazowe wkłady.

Pomimo podobieństw różnice tkwią w szczegółach:

 • WYGLĄD – tu różnice widać na pierwszy rzut oka. POTETTE to kilka kolorów do wyboru co dzieci lubią. Biały nocnik OXO prezentuje się bardzo dobrze, ale jest większy i nieco cięższy czego nie można uznać jako plus nocnika z założenia turystycznego.
 • NÓŻKI – w POTETTE mniej przypominają nóżki a ich podstawa ma 2 cm. OXO ma nóżki bardziej wyprofilowane przypominające łuki a na dodatek podstawa jest o kilka milimetrów węższe niż w POTETTE, choć przecież same nóżki są wyższe. Może to wpłynąć na stabilność nocnika OXO – nóżki mogą się nieco rozchwiać. Jedne i drugi nóżki mają antypoślizgowe wykończenie.
 • DESKA – w POTETTE PLUS jest węższa, bardziej płaska i mniej wyprofilowana co sprawia, że lepiej sprawdzi się jako nocnik turystyczny. W OXO deska przez bardziej obły kształt wygląda na wygodniejszą, ale to przecież nie jest nocnik do przesiadywania na nim. Choć OXO jest większy i wyższy to sam otwór w desce ma wyraźnie mniejszy, czego nie da się uznać za plus. Po rozłożeniu w formę nakładki POTETTE jest stabilniejszy lepiej przylega.
 • SYSTEM SKŁADANIA – Plusem OXO jest sposób składania, nieco łatwiejszy niż w POTETTE. Jednak cały mechanizm jest schowany. Najprawdopodobniej posiada metalowe elementy. W POTETTE wszystko widać i ma zdecydowanie mniej elementów, które mogą się popsuć. POTETTE nie ma także elementów metalowych, które pod wpływem wody mogą niszczeć wpływając negatywnie na działanie.

nocnik turystycznyPOTETTE PLUS podaje jakie obciążenie bez problemu wytrzyma. I jest to 25 kg, więc dużo. W przypadku OXO nie mamy tej informacji.

Poza bardziej kompaktowymi wymiarami i potencjalnie mniej awaryjną konstrukcją POTETTE PLUS 2w1 ma jeszcze jedną cechę, którą przewyższa OXO – dodatkowe akcesoria. OXO ich nie posiada. Można do niego dokupić jedynie jednorazowe wkłady. POTETTE PLUS ma ich kilka i wszystkie praktyczne:

 • silikonowy wkład (składany lub nieskładany) dzięki niemu nocnik turystyczny zmienia się w tradycyjny nocnik do korzystania na co dzień. Bardzo higieniczne i ekonomiczne rozwiązanie (jeden produkt wiele możliwości użycia w domu i poza domem).
 • kolorowe worki/plecaki do wygodnego przenoszenia nocnika
 • lampka z funkcję timera – przypomina dziecku o tym, by skorzystało z toalety.

ZESTAWIENIE WYMIARÓW (po pomiarach na żywo)

Wysokość rozstawionego nocnika w najwyższym miejscu:

 • POTETTE około 12 cm
 • OXO około 15 cm

Otwór w desce

 • POTETTE około 19 cm na 15 cm
 • OXO około 17 cm na 16 cm

Rozmiary złożonego nocnika (mierzone od gór)

 • POTETTE 23 cm x 23,5 cm
 • OXO 28 cm x 26 cm

Ciężar nocników:

 • POTETTE – 340 g
 • OXO – 428 g

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *