Edukacyjna gra „Kolejowe ABC” coraz chętniej wybierana przez dzieci

Gra edukacyjna „Kolejowe ABC”, która powstała w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego, jest coraz częściej wybierana przez rodziców.

Gra na smartfony w interaktywny sposób bawi, ucząc w przyjemny sposób zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania na terenach kolejowych. Statystyczny gracz spędza w niej średnio ponad 20 minut.

Dzięki aplikacji na urządzenia mobilne młody gracz wyrusza w podróż do babci i dziadka, natrafiając po drodze na różne zadania i przeszkody. Nowość z 2019 roku ma wspomóc edukowanie dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Krok po kroku

Przed rozpoczęciem rozgrywki następuje krótka animacja początkowa ilustrująca fabułę i misję gracza w aplikacji. Po zapoznaniu się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa każdy gracz może spersonalizować swoją postać pod względem płci, uczesania oraz stroju. Zadaniem gracza jest jak najszybsze ukończenie poziomu poprzez sprawne omijanie przeszkód, unikanie spowolnień i wybór optymalnej trasy przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa na drodze.

Podczas rozgrywki gracz napotyka na zadania specjalne, które musi wykonać, aby otrzymać dodatkowe punkty oraz bonusy. W przypadku niepoprawnego wykonania zadania traci punkty, a rozgrywka staje się utrudniona (np. poprzez spowolnienie bohatera).

Po ukończeniu poziomu gracz otrzymuje informację o łącznej liczbie punktów uzyskanych za ten poziom oraz zdobytych odznakach. Punkty zdobyte w danym poziomie są dodawane do całkowitego wyniku gracza. Po ukończeniu wszystkich poziomów ukazują się gratulacje końcowe w formie podsumowującej animacji z nosorożcem Rogatkiem – bohaterem „Kampanii Kolejowe ABC”. W zależności od wieku grę można ukończyć na kilku poziomach trudności.

Grę „Kolejowe ABC” można pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).W obu sklepach grę można wyszukać wpisując „Kolejowe ABC”.

Gra powstała w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *