Dzień gapienia się w niebo

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania!  14 kwietnia dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę „Dzień Gapienia się w Niebo” do wrocławskiego Planetarium.

W „Dzień Gapienia się w Niebo” wspólnie przekonamy się, że Ziemia to tylko jedna, mała planeta w całym bezmiarze Wszechświata, a co za tym idzie – nasze kłopoty są tak niewielkie, że z pewnością możemy je rozwiązać, o ile tylko zechcemy. Powitalną dyskusję poświęcimy tematowi atmosfery ziemskiej, jej roli w rozwoju życia, kształtowania zjawisk pogodowych, a także kwestii wpływu zanieczyszczeń (tych widzialnych, jak i niewidzialnych) na atmosferę.

Podczas niezwykłego „Spaceru po nocnym niebie” obejrzymy dobowe i roczne zmiany wyglądu nocnego nieba, poznamy najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory, najbliższe nam planety Układu Słonecznego, najdalsze galaktyki oraz najsłynniejsze mgławice. Przyjrzymy się także ruchowi pozornemu gwiazd w różnych szerokościach geograficznych – we Wrocławiu, na równiku oraz na biegunie północnym.

Po dniu pełnym wrażeń, niebo nie będzie miało przed nami tajemnic!

Do zobaczenia: Planetarium,  ul. Mikołaja Kopernika 11 we  Wrocławiu

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

 

Termin:  14 kwietnia 2017 (PIĄTEK)

Godzina: 10:00-11:45

Wiek dzieci:   6-13 lat

Miejsce: Planetarium, ul. Mikołaja Kopernika 11 we Wrocławiu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *