Dzieci rosną tak szybko…

…a ich potrzeby zmieniają się równie dynamicznie. Chcąc temu sprostać, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju – dopasowane do wieku i wzrostu dziecka.
Wybór pierwszego łóżeczka
Każdy rodzic wie, że kluczowym meblem w dziecięcym pokoju jest łóżeczko. To miejsce, gdzie nasze dziecko spędza wiele czasu w początkowych miesiącach swojego życia. Pierwsze łóżeczko powinno być wygodne i bezpieczne, a przy tym idealnie dopasowane do potrzeb malucha, który w okresie niemowlęcym potrzebuje przede wszystkim dużo snu, bliskości rodzica i poczucia bezpieczeństwa. Z reguły rodzice przy wyborze łóżeczka zwracają uwagę na jakość materiałów, z których jest wykonane, szczególnie ważne jest bezpieczeństwo maluszka oraz aspekty funkcjonalne – wygodny, zdrowy dla kręgosłupa, hipoalergiczny materac oraz możliwość przekształcania mebla wraz z rozwojem dziecka. Bardzo przydatna jest funkcja kołysania, która pozwala uśpić dziecko, czy uspokoić je, gdy płacze. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się także łóżeczka z przenośną „gondolą”, czy wyposażone w kółka, które pozwalają wygodnie przemieszczać je w obrębie domu lub mieszkania.

Muppetshop11 Muppetshop10 Muppetshop9 Muppetshop7 Muppetshop6 Muppetshop5 Muppetshop4 Muppetshop2 Muppetshop Muppetshop3 Kosz Mojżesza Shuggle Kołyska Leander
Kosz Mojżesza
Rozwiązaniem nowym, ale cieszącym się rosnącą popularnością rodziców jest Kosz Mojżesza. Ze względu na niewielkie rozmiary, lekkość i mobilność, mały człowiek może przebywać z nami o każdej porze dnia. Niektóre kosze dają również możliwość przekształcania w kołyskę. Do wyboru mamy kosze rattanowe Kidsmill, czy te wykonane z higienicznego i bezpiecznego tworzywa najnowszej generacji marki Shnuggle. A jeśli chcemy podczas naszego snu mieć noworodka blisko siebie, możemy zawiesić przy naszym łóżku lekką, uszytą z naturalnej tkaniny kołyskę Leander.
Sen i zabawa
Gdy dziecko jest już nieco większe, idealnie sprawdzi się klasyczne łóżeczko w rozmiarze 60 x 120 cm lub 70 x 140 cm z drewnianymi barierkami oraz materacem o regulowanej wysokości mocowania. To ostatnie rozwiązanie pozwoli rodzicom wygodnie układać je do snu i podnosić, a gdy dzieci, będą już samodzielnie stać – będą wtedy bezpieczne. W tym miejscu warto wspomnieć o często popełnianym błędzie – otóż łóżeczka nie powinno się traktować jako kojca do zabawy w ciągu dnia. Po pierwsze dziecko powinno kojarzyć łóżko ze snem, a po drugie – będzie ono trochę za wąskie. Dlatego, jeśli budżet i przestrzeń na to pozwalają, warto przewidzieć osobny kojec do dziecięcych zabaw coraz bardziej mobilnego malucha.
Wiele łóżeczek w rozmiarze 70 x 140 cm posiada opcję przekształcania z łóżeczka w tapczan, a nawet mini sofę, co sprawia, że mebel „rośnie razem z dzieckiem” i może służyć przez kilka lat – od urodzenia aż do 5–6 roku życia, a jako sofa nawet dłużej. Takie rozwiązania oferują łóżeczka marek QUAX, Kidsmill i Leander, dostępne w ofercie Muppetshop.
Gdy dziecko rośnie
Rozwiązania typu „meble rosnące razem z dzieckiem” są bardzo często poszukiwane przez rodziców do wyposażenia pokoi dziecięcych. Muppetshop proponuje kilka ciekawych opcji, zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i estetycznym. Warto postawić na stonowane, ponadczasowe wzornictwo oraz pomysłowe, wielofunkcyjne rozwiązania. Na przykład dziecięce łóżeczko może zmienić się w sofę, z której swobodnie możemy korzystać także poza dziecięcym pokojem. Komoda, na której trzymaliśmy przewijak także może zmienić swoją funkcję.
Dziecięca szafa nie musi być kolorowa, a przez to sprawiająca infantylne wrażenie – warto postawić na prosty, funkcjonalny model, który dobrze sprawdzi się także jako miejsce do przechowywania ubrań nastolatka czy studenta. Eksperci Muppetshop polecają na przykład – w zależności od przestrzeni którą dysponujemy – 2-, 3- lub 4-drzwiową wersję szafy Quax Quarre lub 2- czy 3-drzwiową wersję szafy Quax Joy oraz szeroki wybór szaf marki Kidsmill.
Postaw na zestaw
Muppetshop przykłada ogromną wagę do estetyki dziecięcych pokoi, wierząc, że otoczenie kształtuje nasze upodobania już od najmłodszych lat, a dobry design nie poddaje się upływowi czasu i doskonale odnajduje się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od wieku ich mieszkańców. Solidne, proste meble w stonowanych, harmonijnych kolorach to wybór, który sprawi, że ten sam zestaw będzie świetnie wyglądał w pokoju maluszka, przedszkolaka, ale również dorastającego nastolatka, wymagając z czasem tylko zmiany łóżka. A charakter pokoju bardzo łatwo, niewielkim kosztem możemy modyfikować na bieżąco, wymieniając tylko elementy dekoracyjne.
Wiele dodatków i akcesoriów możemy zresztą dobrać tak, aby nie starzały się w ogóle. Designerskie akcesoria młode duchem i ponadczasowo piękne mogą przecież towarzyszyć nam od narodzin przez całe życie. Najlepszym tego przykładem są chociażby piękne lampy Gubi, Jielde, Brokis, Petite Friture, które poleca Muppetshop w ramach oferty kompleksowych aranżacji wnętrz rodzinnych.
www.muppetshop.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *