Deska Wobbel: jak powstała pierwsza deska do balansowania

deska wobbel

Deska Wobbel: pomysł, który stał się hitem dziecięcych zabaw. Zwykła drewniana deska. Jak to się stało, że stała się nieodłącznym towarzyszem naszych dzieci i niezłą atrakcją dla samych rodziców? Wszystko zaczęło się od jednej mamy. To Hannelore Blaauw. była specjalistką ds komunikacji marketingowej, mama trójki dzieci.

Potrzebowała wesprzeć swojego  autystycznego syna w pokonywaniu jego ograniczeń, ale bez odbierania mu radości związanej z zabawą i podporządkowywania jego codzienności mozolnemu „gonieniu” swoich rówieśników na różnych płaszczyznach, w tym przy umiejętnościach psychoruchowych. Tak właśnie powstał gadżet, zapewniający maluchowi spokój, poczucie bezpieczeństwa i możliwość beztroskiej oraz radosnej zabawy.

deska wobbel

Choć trudno w to uwierzyć, ale ten prosty przedmiot okazał się niesłychanie pomocny w zachęcaniu chłopca do aktywności, pozytywnie wpływającej na jego emocje i umiejętności. Stał się swoistym „zaproszeniem do rozwoju” (Invitation to Grow). Deska do balansowania sprawiła również, że na twarzy dziecka pojawił się promienny uśmiech. Dzięki niej mama zamieniła obezwładniającą, codzienną troskę w spokojne, pełne miłości towarzyszenie synowi w jego ciągłym rozwoju.

Natychmiastowy efekt WOW

Pomysł zatroskanej mamy wywołał również efekt „Wow!” u pięcioletniej córki jej dzisiejszego wspólnika Woutera Haine – inżyniera, konsultanta, ilustratora i projektanta. Zachwyt dziewczynki zachęcił ojca do podjęcia wyzwania. Dziś w duecie z Hannelore Blaauw w pełni profesjonalnie zajmuje się projektowaniem i produkcją desek do balansowania przy użyciu najlepszych naturalnych materiałów, łącząc nieszablonowy pomysł z jakością.

Deska Wobbel to coś więcej niż przyrząd wymyślony dla autystycznego dziecka i polecany przez fizjoterapeutów dla dzieci z dysfunkcjami. To przede wszystkim kreatywna zabawka, odciągająca dzieci od wszechobecnej elektroniki i patrzenia w ekran. Jak to możliwe skoro to „tylko” kawałek wygiętej deski, wykończonej filcem?!

Kołyska o wszechstronnym zastosowaniu

Sedno pomysłu tkwi w możliwości balansowania i bujania. Kołysanie i huśtanie wywierają olbrzymi wpływ nie tylko na rozwój dużej motoryki, poczucie równowagi, świadomości własnego ciała i jego położenia oraz funkcjonowania w przestrzeni. Ten rodzaj aktywności ma niebagatelny wpływ na rozwój umysłu, budowę połączeń nerwowych, a w konsekwencji na możliwości poznawcze oraz intelektualne dziecka. Doskonale wspiera rozwój fizyczny, ucząc jednocześnie wytrwałości i cierpliwości. Wymaga koncentracji i pokazuje, że warto próbować i ćwiczyć, by osiągnąć wyznaczony cel.

Deska Wobbel oferuje to wszystko. Równocześnie prostota i doskonała jakość wykonania czynią z niej zabawkę uniwersalną, którą dziecko wykorzysta wedle potrzeb, nie tylko do balansowania. A inne jej zalety? Może być także fotelem, podestem, stolikiem czy elementem używanym razem z innymi zabawkami. Pełna dowolność. Warto pokreślić, że od spodu pokryta jest filcem, który chroni podłoże przed porysowaniem.

deska wobbel

deska wobbel

Daj córce lub synowi deskę Wobbel. Nic nie mów i poczekaj. Zapewne w ciągu 10 minut wymyśli co najmniej kilka sposobów na zabawę. I to niekoniecznie taką, która pojawiła się też w twojej głowie.

Sporo wariantów w ofercie

Dostępne są trzy  rozmiary desek (Starter, Original i XL), dzięki czemu mogą korzystać z nich osoby w różnym wieku. Oczywiście głównie ci zupełnie mali pod czujnym okiem opiekuna (nawet niemowlę ucieszy się z takiej „kołyski”). Z kolei dorośli mogą samodzielnie i z entuzjazmem przesuwać granice swoic h możliwości. Jedynym ograniczeniem jest maksymalna waga, wynosząca 100 lub 200 kg. Z kolei deska 360 jest okrągła i pozwala wirować; trenować inny rodzaj ruchu.

Deska Wobbel to taki najmniejszy plac zabaw jaki możemy zaoferować dziecku w naszym domu. Dostępny zawsze – bez względu na porę roku, pogodę i godzinę. Można się na nim wyszaleć, dając upust nagromadzonej energii lub silnym emocjom, a później odpocząć, odprężyć się i wyciszyć. Co więcej, Wobbel łączy ze sobą pokolenia, tworząc przestrzeń do wspólnej zabawy, a także spędzenia czasu razem przez wszystkich członków rodziny.

Więcej informacji na temat produktów marki Wobbel znajdziemy na oficjalnej stronie dystrybutora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *