4 najważniejsze powody, by pokochać drewniane zabawki

Znane są już od pokoleń. Choć obecnie producenci oferują wiele produktów wykonanych przede wszystkim z plastiku, drewniane zabawki nadal goszczą na półkach sklepowych i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Istnieje bowiem wiele powodów, dla których je kochamy, szczególnie te wysokiej jakości czy z długą tradycją jak drewniane zabawki Grimm’s.

1.Przyjazne środowisku
Zabawki drewniane, w przeciwieństwie do tych plastikowych, nie mają złego wpływu na środowisko i to zarówno podczas produkcji, jak i w czasie, gdy przestaną już służyć dziecku i zostaną wyrzucone. Produkty Grimm’s wytwarzane są ponadto przy wykorzystaniu źródeł energii przyjaznych środowisku oraz zgodnie z polityką minimalistycznego opakowania.

2. Bez szkody dla zdrowia
Zabawki Grimm’s są także przyjazne zdrowiu dziecka – wykonane ze starannie wyselekcjonowanego drewna i pokryte farbą bez dodatków mogących mieć zły wpływ na zdrowie. Tymczasem większość zabawek produkowanych ze sztucznych surowców zawiera w składzie ołów czy inne substancje toksyczne mogące niekorzystnie wpływać na funkcjonowanie organizmu dziecka.

3. Rozwijające wyobraźnię
Zabawki drewniane cechuje prostota, która jednocześnie jest ich największym atutem. Tego rodzaju Zabawki świetnie bowiem pobudzają wyobraźnię i są niezwykle uniwersalne – w jednej chwili mogą zupełnie zmienić swoje przeznaczenie, dzięki czemu nie znudzą się szybko i nie zostaną rzucone w kąt już po kilku dniach, jak dzieje się to w przypadku wielu innych zabawek. 

4. Ponadczasowe
Zabawki drewniane są także ponadczasowe. Ich prostota sprawia, że z taką samą radością jak teraz będą się nimi bawić dzieci za kilkadziesiąt lat. Właśnie dlatego mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Drewno jest solidnym surowcem, dzięki czemu Zabawki będą służyć swoim właścicielom przez długie lata, nie tracąc na estetyce czy użyteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.